65 מטרות הותקפו: "יש לנו הישג גדול"

טילי כתף, רחפני נפץ המיועדים לטרור, מחרטה לייצור רקטות ואמל"ח ימי מתקדם. אלו רק חלק מ-65 היעדים שתקפו כוחות צה''ל ברצועת עזה.

קובי פינקלר - ערוץ 7 , ט"ז בסיון תשע"ח

דובר צה''ל פרסם הערב (רביעי) סרטון המסכם את המכה שהנחית על עזה ביממות האחרונות, בתגובה לירי הרקטות לעבר יישובי הדרום.

טילי כתף, רחפני נפץ המיועדים לטרור, מחרטה לייצור רקטות ואמל"ח ימי מתקדם. אלו רק חלק מ-65 היעדים האסטרטגיים של ארגון הטרור חמאס שתקפו כוחותינו.

מפקד פיקוד הדרום, אלוף אייל זמיר, אמר בהשתלמות מפקדים שנערכה בצאלים: ''תקפנו מטרות מאוד ערכיות, מאוד חשובות שחיכו הרבה זמן להזדמנות שלהן, ואני חושב שבנקודת הזמן הזו יש פה הישג מאוד גדול לנו בהקשר הזה.

''מצד שני צריך להגיד שיש לא מעט מטחים שנורו לכיוון המוצבים שלנו. רוב הרקטות יורטו על-ידי כיפת ברזל או נפלו בשטחים פתוחים. (יש) עדיין מורתעות עמוקה של ארגוני הטרור והחמאס וכפי שאמרתי בתחילת דבריי - חוסר רצון (שלהם) להגיע למערכה רחבה'', הוסיף אלוף הפיקוד.

ראש הממשלה בנימין נתניהו שהשתתף מוקדם יותר בטקס אזכרה לחללי אלטלנה, התייחס להסלמה בדרום ואמר כי "מאז אתמול, צה"ל מגיב בעוצמה על הירי מרצועת עזה בתקיפה של עשרות מטרות של גורמי הטרור, במכה הקשה ביותר שהנחתנו עליהם מזה שנים.

''מי שאחראי להסלמה, בהשראת איראן, הם שלטון החמאס, הג'יהאד האסלאמי וארגוני הטרור האחרים. אינני מפרט את תוכניותנו משום שאינני רוצה שהאויב ידע מה צפוי לו. אבל דבר אחד ברור לו: כשהם מנסים אותנו הם משלמים מיד. ואם ימשיכו לנסות אותנו, הם ישלמו עוד הרבה יותר''.

ראש הממשלה הדגיש, ''אני מחזק את ידיהם של לוחמי צה"ל ושל כל כוחות הביטחון, ואני משבח את חוסנם של תושבי הדרום".