ברגל ימין: חולון ניצחה בפלייאוף

מחזיקת הגביע מחולון פתחה עם ניצחון את סדרת רבע גמר הפלייאוף מול הפועל אילת כשגברה עליה בתוצאה 83:89. חולון תזכה גם באליפות?

נרי וייס - ערוץ 7 , ט"ז בסיון תשע"ח

ברגל ימין: חולון ניצחה בפלייאוף-ערוץ 7
שחקני חולון הערב
צילום: עודד קרני, מנהלת הליגה

שלושה ימים אחרי שאיבדה את המקום הראשון עם סיום העונה הסדירה בליגת העל שבכדורסל, פתחה הערב (רביעי) מחזיקת הגביע הפועל חולון את סדרת רבע גמר הפלייאוף ברגל ימין כשגברה על הפועל אילת בתוצאה 83:89.

הסגולים מחולון והדרומיים מאילת מעולם לא נפגשו במסגרת רבע גמר הפלייאוף, ובעונה שעברה אף הודחו שתיהן בשלב זה. יתירה מכך, מאז הזכיה באליפות ההיסטורית, הפועל חולון ניצחה רק סדרת פלייאוף אחת מתוך השש בהן לקחה חלק - אך זו הייתה דווקא כשלא החזיקה ביתרון הבייתיות.

מנגד, האילתים נחשבים ללוזרית הנצחית במשחקי הפלייאוף כשאמנם היא הקבוצה היחידה פרט למכבי ת"א והפועל ירושלים שהשתתפה בפלייאוף בכל אחת משש העונות האחרונות, אך בשלוש מחמש העונות האחרונות כל מי שהדיחה אותה, זכתה באליפות - מכבי חיפה, מכבי ת"א והפועל ירושלים.

הערב, דילגה חולון די בקלות על המשוכה הראשונה מול הדרומיים כשאלה שלטו ברוב שלבי המשחק, בעיקר בזכות השחקנים הזרים שלהם.

אילת, ששוב התקשתה במשחק חוץ, הפעם דווקא במשחק ההתקפה שלה, תצטרך הרבה יותר כדי לעשות מה שעשו רק שלוש קבוצות בתולדות הפלייאוף - להעפיל אל חצי הגמר מהמקום השביעי. קל זה לא יהיה להם.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il