השאירו את הבית מאחור כדי לסכל טרור

לוחמי גדוד רגב בחטמ"ר שומרון ביצעו תרגילים והכנות, פעלו במשך חודש בגזרות ההגנה על היישובים וסיכלו פעילות טרור מידי לילה.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , י"ז בסיון תשע"ח

השאירו את הבית מאחור כדי לסכל טרור-ערוץ 7
המילואימניקים בתרגיל
צילום: דובר צה''ל

חיילי ומפקדי גדוד המילואים 8109 (רגב) של החטיבה המרחבית ''שומרון'' עזבו את האישה והילדים בבית, השאירו את העסק והלימודים בהפסקה ובאו לתעסוקה מבצעית בגזרת השומרון.

תוך כדי התעסוקה המבצעית התקיים תרגיל מוכנות לשעת חירום. לקראת התרגיל הוקם חמ''ל גדודי בשטח אש בבקעה שמטרתו להניע את הגדוד ולהכין אותו באופן המקצועי והיעיל ביותר לשגרה ולחירום.

במהלך התרגיל ירדו כל פלוגות הגדוד לשטח האש שבבקעה ותרגלו ירי על מטרות מדומות, תרחישי קיצון שונים והתכוננו לאיומים השונים בהתאם להערכת המצב.

קצין האג''ם של גדוד רגב, רס''ן (במיל') אריק פופוב, תיאר: ''מרגש מאוד לפגוש אזרחים המשאירים את חיי השגרה בבתיהם ומתייצבים לביצוע תעסוקה מבצעית אינטנסיבית בשטחי יהודה ושומרון. להשאיר מאחור הכל, אישה וילדים, עסק פרטי, ערימות של עבודה או לימודים ולהיקרא לדגל.

''החיילים והמפקדים הקדישו חודש ימים מזמנם, ביצעו תרגילים והכנות מקצועיות, פעלו ימים כלילות בגזרות ההגנה על היישובים והצירים וסיכלו מידי לילה פעילות טרור המאיימת על עורפנו. הגדוד סיכל פיגועים רבים בעזרת המודיעין המדויק והמוכנות הקרבית של החיילים בקצה. עשו את הנדרש ומעבר על מנת להגן על תושבי מדינת ישראל''.

מפקד הגדוד, סא''ל (במיל') גיא רוסו סיכם את התרגיל בהצלחה, ''מהות התרגיל הייתה מוכנות לתרחישים שונים, תרגול נוהל קרב של החיילים והמפקדים והתמצאות ותפעול בשטח. אני גאה בחיילים והמפקדים שבאו לתעסוקה מבצעית ועברו את התרגיל כשמשפחותיהם בבית.

"המאמץ לתרום ניכר בעשייה ובתרגיל משמעותי ומוצלח ומעבר לכך, הגדוד פועל בתעסוקה המבצעית במצויינות ומבצע פעולות התקפיות ופעילויות לילה משמעותיות רבות המסכלות פיגועים בעורף. ריכוז המאמץ אשר נעשה יחד במהלך תפיסת הקו מגיע לשיא בתרגיל הגדודי ולקראת הירידה מתעסוקה מבצעית", הוסיף המג''ד.טוען....

צילום: דובר צה''ל