איביץ' היום רגע לפני מסיבת העיתונאים
איביץ' היום רגע לפני מסיבת העיתונאים צילום: באדיבות האתר הרשמי של מכבי ת"א

עידן חדש. אחרי 3 אליפויות, הופעות בשלב הבתים של ליגת האלופות ובשלב הבתים של הליגה האירופית ואינספור רגעים טובים, היום (חמישי) מינתה מכבי ת"א מחליף לג'ורדי קרויף ההולנדי.

קרויף, בנו של שחקן העבר הגדול בתולדות הכדורגל ונבחרת הולנד בפרט, יוהאן, שינה את פניה של מכבי ת"א ואת הכדורגל הישראלי מקצה לקצה. המקצועיות, השקט התקשורתי והשושלת שבנה וזכתה בשלוש אליפויות רצופות, גרמו לכדורגל הישראלי כולו להשתנות וייזכרו לעד בקריירת האימון והניהול המקצועי של קרויף הבן.

עוד לפני סיום העונה הודיעו קרויף ומכבי כי ההולנדי יסיים את דרכו במועדון הצהוב מת"א עם סיום העונה, והיום הציגו הם את מאמנם החדש - הסרבי ולאדן איביץ' בן ה-41.

המאמן הסרבי הוצג במסיבת עיתונאים היום, כשזה מגיע למכבי יחד עם סרבי נוסף שישמש כעוזרו -מילוש וסלינוביץ' הצעיר שנחשב לאחד ממאמני העתיד בכדורגל העולמי.

איביץ', שקבוצתו האחרונה הייתה פאוק סלוניקי היוונית, יהיה המאמן הסרבי השני של סגנית האלופה בעונות האחרונות אחרי סלבישה יוקאנוביץ' שעבד בקבוצה בתחילת עונת 2015/16, אז הגיעה הקבוצה לשלב הבתים של ליגת האלופות, מפעל הכדורגל היוקרתי ביותר בעולם.

אל אימונה של סלוניקי הגיע איביץ' בן ה-41, לאחר שאימן את קבוצת הנוער של המועדון היווני, ובעקבות עזיבתו של איגור טידור קיבל את המפתחות לאימון הבוגרים. עם פאוק זכה איביץ' בגביע היווני ונשאר עד יוני 2017, אז עזב לאור התוצאות הלא טובות.

מלבד פאוק איביץ' הסרבי לא אימן עוד קבוצות, אך שיחק בלא מעט כאלה דוגמת - פרטיזן בלגרד הסרבית, בורוסיה מנשנגלאדבך הגרמנית, א.א.ק. אתונה, אריס סלוניקי ופאוק סלוניקי היוונית.

לאתר הרשמי אמר איביץ' הסרבי: "אני שמח להצטרף למכבי תל אביב. כמאמן אני מאוד אוהב משמעת, אוהב את הקבוצה שלי ממושמעת ושחקנים שנותנים הכל באימונים ורוצים להילחם על כל התארים".

מנכ"ל מכבי תל אביב, בן מנספורד, אמר לאתר הרשמי: "ולאדן איביץ' הוא מאמן אינטיליגנטי, דינמי, צעיר ושאפתן הנמצא בשלב מוקדם של קריירת האימון שלו. הוא כבר הוכיח עצמו כשטעם הצלחה וסיים במקום השני בליגה עם פאוק סלוניקי איתה גם זכה בגביע היווני. הן כשחקן והן כמאמן, הפגין ולאדן ווינריות ומוסר עבודה גבוה ואנו מאמינים כי תכונות אלה יסייעו לו להביא הצלחה למכבי".