חברי הכנסת בקברו של הרבי מלובביץ'

משלחת של חמישה חברי כנסת ישראל הגיעה הבוקר (חמישי) לקברו של הרבי מליובויטש בניו יורק. את הביקור ארגנה אגודת חסידי חב"ד בישראל.

ערוץ 7 , י"ז בסיון תשע"ח

משלחת של חמישה חברי כנסת ישראל הגיעה הבוקר (חמישי) לקברו של הרבי מליובויטש בניו יורק. את הביקור ארגנה אגודת חסידי חב"ד בישראל.

ח"כ שולי מועלם רפאלי, ח"כ יואל חסון, ח"כ נורית קורן, ח"כ עודד פורר, שרת התרבות והספורט מירי רגב.

ח"כ שולי מועלם רפאלי אמרה, "מול המציאות המודרנית שיצרה אצל רבים בעם היהודי מגמה של התרחקות מהיהדות ותופעת התבוללות שהגיעה לממדים קשים, החליט הרבי מליובאוויטש שהפתרון חייב להיות חובק עולם ולהגיע לכל יהודי ויהודי . ומאז במקומות שונים ורבים בעולם, שליחי חב"ד הם הלב הפועם של היהדות ומפיצים זהות יהודית וחיבור אליה בקרב מי שלא היה נחשף אליה מבלעדיהם".

ח"כ חסון אמר, "חב"ד ארגון שמקדם יהדות סובלנית ומקרבת לבבות באופן אוניברסלי. מבחינתי זו חוויה בלתי נשכחת להגיע בפעם הראשונה אל הקבר של הרבי".

ח"כ נורית קורן אמרה, "הרבי מליובאוויטש היה איש חזון ומאוד התחברתי לערכים שהוא ייצג והנחיל. אני שמחה שהגעתי לכאן היום ועבורי זו סגירת מעגל מרגשת אחרי שביקרתי בבית הרב בכפר חב"ד ועכשיו פה בניו יורק. אני מברכת את אנשי חב"ד על הפעילות הענפה שלהם למען היהדות בכל רחבי העולם ובכך מקדשים את זכר הרב הצדיק".

ח"כ עודד פורר אמר, "הרבי הקים מפעל שליחים מפואר שפועל בארץ ובעולם למען עם ישראל והיהדות. מפעל זה מוכיח עד כמה הנוכחות שלו חייה וקיימת גם היום, ואני מאחל בשבילנו כחברה וכעם שפעילות זו תמשך ותגבר".

יו"ר מפעל השליחות של חב"ד בישראל, הרב יוסף אהרונוב אמר, "כמו מאות אלפי יהודים אחרים המגיעים לכאן מידי יום כדי להתחבר לרבי ולמורשתו ולהתברך ממנו, גם מקומם של נציגי הכנסת לא נפקד, ובתפקידם הם מביאים את הוקרתה של הכנסת לדאגתו העולמית והאי-סופית כמעט של הרבי לעתידו של העם היהודי, ולכל יהודי"