רז נזרי יחליף את אבי ליכט

היועץ המשפטי לממשלה הודיע כי יביא לאישור נציב שירות המדינה את מינויו של נזרי ולאחר מכן שרת המשפטים תקדם את המינוי גם בממשלה.

ערוץ 7 , י"ז בסיון תשע"ח

רז נזרי
רז נזרי
צילום: פלאש90

עורך הדין רז ניזרי יחליף את אבי ליכט בתפקיד המשנה ליועמ"ש לממשלה לענייני ניהול ותפקידים מיוחדים.

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, פירסם הערב (חמישי) הודעה בה כתב, "עם כניסתי לתפקיד, הגדרתי כאחד מהיעדים הניהוליים המרכזיים שלי את כינונו של תפקיד המשנה ליועץ המשפטי לממשלה לניהול ולתפקידים מיוחדים כפונקציה אסטרטגית לניהול ייעוץ וחקיקה, גיבוש תורת הייעוץ המשפטי עבור כלל גורמי הייעוץ המשפטי הציבורי, בניין הכוח בייעוץ וחקיקה, וביצוע תפקידים מיוחדים כזרועו הארוכה של היועץ".

"עו״ד אבי ליכט היה המשנה הראשון בתפקיד זה ופרץ בהצלחה רבה את השבילים שבהם ילכו המשנים הבאים שיכהנו בתפקיד זה בעתיד. היום מסיים אבי ליכט את תפקידו, ואני מודה לו על תרומתו הרבה ועל עשייתו החשובה. אני משוכנע שכלל הייעוץ המשפטי לממשלה ייהנה מפירותיה של עשייה ברוכה זו", הוסיף מנדלבליט.

לדבריו, "בהתאם לתפיסה העקרונית, לפיה לתפקיד של משנה לניהול ולתפקידים מיוחדים צריך להתמנות אחד מהמשנים ליועץ המכהנים, ולאחר שנועצתי בנושא עם שרת המשפטים ומנכ״לית משרד המשפטים, הוחלט לפעול על מנת להביא לכך שאיוש המשרה יעשה בדרך של העברה, כפי שמאפשר התקשי״ר לגבי משרות זהות, ובדומה לאופן בו מונה אבי ליכט לתפקיד. בכך גם יובטח איוש מהיר של המשרה החיונית".

מנדלבליט מציין כי בחר ברז נזרי לתפקיד. "בהמשך לשיחות שקיימתי בנושא עם כלל המשנים ליועץ, ולהבאת הדבר בפני שרת המשפטים, קיבלה השרה את המלצתי למנות לתפקיד את עו"ד רז נזרי, המשנה ליועץ המשפטי לממשלה למשפט ציבורי-חוקתי. לאחר שהתלבט ושקל את הדברים היטב, בין השאר, נוכח הרצון והצורך להשלים מהלכים מקצועיים וניהוליים במחלקתו, נענה רז לבקשה זו. הוא ימשיך לכהן במקביל גם כמשנה ליועץ למשפט ציבורי-חוקתי לפרק זמן משמעותי כפי שייקבע בהמשך".

"לאור זאת, בכוונתי לפנות לנציב שירות המדינה על מנת שיאשר את מינויו של רז נזרי לתפקיד משנה ניהול ותפקידים מיוחדים בדרך של העברה כאמור, וככל שהדבר יאושר, תפעל שרת המשפטים על מנת להביא בהקדם את המינוי לאישור הממשלה. ייעוץ וחקיקה תמשיך להיות גורם משפטי מוביל ואיכותי במדינת ישראל, לסייע לממשלה להגשים את מדיניותה בגבולות החוק, ולקדם בנחישות את שלטון החוק המדינה, המנהל התקין וההגנה על זכויות האדם", סיכם מנדלבליט.