תיעוד:
כך ניצל חמאס את משתתפי המשט

על סיפון סירת הדיג שניסתה להפר את הסגר הימי היו בעיקר חולים ונכים, שאף טופלו על ידי כוחות הצבא.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , י"ז בסיון תשע"ח

כוח זרוע הים של צה"ל עצר ביום שלישי סירת דיג פלסטינית שניסתה להפר את הסגר הימי המוטל על רצועת עזה.

על סיפונה של סירת הדיג, שהפליגה לכיוון קפריסין, היו מספר תושבים פלסטינים ובהם הסובלים מנכות ומחולי. זאת, במסגרת משט מתואם ומאורגן על-ידי חמאס, שכלל סירות דיג נוספות אשר ליוו את סירת הדיג בתחילת דרכה. סירת הדיג נתפסה ללא אירועים חריגים.

בצה"ל אומרים כי "מדובר באירוע נוסף המתקיים במסגרת הפרות הסדר האלימות שמארגן ארגון הטרור חמאס ואשר בחסותן הוא מבצע פעילות טרור. חמאס שילם לתושבי עזה על מנת שישתתפו בניסיון להפר את הסגר הימי. מדובר במהלך ציני של שימוש באזרחים ובחולים".

"הסגר הימי הוטל על רצועת עזה מטעמים ביטחוניים כחלק מהעימות המזוין עם חמאס וצה״ל יוסיף לאכוף אותו למען ביטחון תושבי מדינת ישראל", אומרים במערכת הביטחון.

בתוך כך, מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף כמיל אבו רוקון, פרסם הערב ב-"אלמונסק", עמוד הפייסבוק של מתפ"ש בערבית, כי ארגון הטרור חמאס שילם 300 דולר לכל משתתף במשט שיצא מרצועת עזה השבוע.

"רק תחשבו מה אפשר היה לעשות ברצועת עזה עם כל הדולרים שחמאס ביזבז על משט ראווה שלא הביא לשום הישג ורק יוצר פרובוקציות מיותרות ומסכן את המחוות שניתנו במרחב הימי לטובת הדייגים".

"למי שתהה, הספינה נעצרה על ידי חיל הים ומשתתפיה הוחזרו לרצועת עזה למרות שהתחננו שלא לחזור. מדובר בעוד ניסיון ציני של החמאס לנצל את המצוקה של תושבי רצועת עזה", כתב אבו רוקון.