מעצרו של פעיל הימין מרתיח את העולם

מאסרו של פעיל הימין הבריטי, טומי רובינסון, מעורר זעם – גם בארה"ב. פעילת ימין קראה לאירופאים להתקומם וקיבלה מיליון צפיות.

גיא כהן , י"ט בסיון תשע"ח

מעצרו של פעיל הימין הבריטי, טומי רובינסון, ושליחתו המיידית לכלא, בשבוע שעבר, עוררו זעם וביטויי מחאה בבריטניה ומחוצה לה.

רובינסון נעצר מחוץ לבית המשפט בלידס לאחר שדיווח בשידור חי על משפטם של מוסלמים החשודים באונס שיטתי של נערות בריטיות. רשויות האכיפה טענו שהשידור של רובינסון עלול היה להשפיע על המשפט, שאמור היה להתנהל תחת איפול תקשורתי.

חומרת גזר הדין שהושת על רובינסון – 13 חודשי מאסר בפועל – והעובדה שעברו רק כמה שעות בין מעצרו לבין מתן גזר הדין וביצועו, הזכירו לרבים בימין מדינות חשוכות. האיפול התקשורתי שהוטל על המעצר, איפול אשר הוסר בינתיים, תרם לתחושה זו.

אחד הקולות שהגיבו ברגש עז למעצר הוא זה של דוברת צעירה בימין של ארה"ב, אביאלה הורטון. בווידיאו שהקליטה, היא ניתחה את מצבם של "האירופאים" תוך התייחסות למאסרו של רובינסון, וקראה ל"אירופאים" להתקומם. הווידיאו קיבל יותר ממיליון צפיות עד כה בפייסבוק.

"רובינסון הוא גיבור אמיתי", קבעה. "כי הוא מוכן להקריב את החופש האישי שלו, ולסכן את חייו, כדי להדגיש, עד כמה זה מזוויע, לראות תרבויות שבעיקרן אירופאיות, נופלות בידי הטרוריסטים המוסלמים".

"האזרחים שלנו, כאירופאים, נשלחים לבית הכלא על ידי הממשלות שלהם עצמם, בגלל שעמדו ונאבקו עבור האוכלוסייה שלהם, עבור הדמוגרפיה שלהם, שמדוכאת באופן שיטתי, נאנסת ונרצחת כתוצאה מהמהגרים הלא חוקיים הללו", אמרה. "הפכנו למשותקים מפחד, ממילה בעלת שתי הברות: שיקראו לנו 'גזען'".

הורטון ניבאה כי בסוף המאבק האידיאולוגי שאנו מצויים בתוכו, "יהיו אלה בדיוק אותם האנשים... שלא אכפת להם שמכנים אותם 'גזענים', האנשים הללו שיש להם את ה'תעוזה', כמו שזה נחשב היום, לעמוד איתנים למען העם שלהם והדמוגרפיה שלהם, אלו יהיו האנשים שיצילו את המדינות שלנו. אלו האנשים שיצילו את המולדת שלנו, והאוכלוסייה שלנו".