שביל נפוליאון
שביל נפוליאוןצילום: יח"צ

בעכו נחנך בסוף השבוע, שביל נפוליאון שנבנה לאורך החומה והחפיר הצפוני של עכו העתיקה ואורכו כ-400 מטרים. השביל מספר את סיפור המצור של נפוליאון על עכו.

בפרויקט זה השקיע משרד התיירות באמצעות החברה לפתוח עכו העתיקה סכום של שני מיליון ש"ח. העבודה כללה עבודות פיתוח וריצוף, קירות וחיפוי קירות באבן כורכר. ריהוט רחוב - פינות ישיבה ותאורת רחוב. עבודות גינון - עצים, צמחים, פרחים, דשא ומערכות השקיה.

ב-19 במרץ 1799 פתח נפוליאון עם כ-13,000 איש את המצור על עכו בירת ארץ ישראל דאז. הלכה למעשה, מטרתו הייתה להשלים את כיבוש הארץ כדי לצרפה למאחז הקבע הצרפתי במצרים ולשבור בה את הזרוע היבשתית של הצבא הטורקי, אשר נשלח לגרשו מזו האחרונה. נפוליאון פרץ את החומות ונתקל בקו הגנה שני שאירגן אל ג'זאר ומנע את כניסתו לעכו. לאחר שנהרגו יותר מ-2000 אנשים, המצור נכשל ונפוליאון נסוג חזרה למצרים ולצרפת.

שביל נפוליאון הוא אחד המסלולים המוצעים לתייר המבקר כיום בעכו, על ידי החברה לפתוח עכו ועיריית עכו, לצד מסלולים נוספים בעיר העתיקה.

גם הכניסה לעיר עכו שונתה ובמסגרת זו נעשו עבודות פיתוח וריצוף באבן משתלבת ובאבן טבעית למדרכות, עמודי תאורה והשלמת תשתיות, פינות ישיבה- ספסלי עץ ועבודות גינון השקיה.