ארדן: להוסיף את השוטרים ל"מי שברך"

השר מבקש מהרבנים הראשיים לעדכן את התפילה הנאמרת בבתי הכנסת בשבתות, "השוטרים מוצבים בחזית הלחימה בטרור לא פחות מחיילי צה"ל".

ערוץ 7 , כ' בסיון תשע"ח

השוטרים נמצאים בחזית. השר גלעד ארדן
השוטרים נמצאים בחזית. השר גלעד ארדן
צילום: הלל מאיר/TPS

השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, פנה לאחרונה במכתב לרבנים הראשיים לישראל, בו הוא מבקש לצרף לתפילת "מי שבירך", הנאמרת על חיילים ושאר כוחות הביטחון בכל שבת בבתי הכנסת, גם את שוטרי משטרת ישראל.

כזכור, מדובר בתפילה הנאמרת מדי שבת בבתי כנסת רבים ברחבי הארץ בשעת קריאת התורה או לאחריה, אשר תוקנה על ידי הרב שלמה גורן זצ"ל, מי שהיה הרב הצבאי הראשי מקום המדינה ולאחר מכן הרב הראשי לישראל.

במכתב, שתוכנו פורסם הבוקר (ראשון) בעיתון "ישראל היום" מבקש ארדן להכליל גם את כלל השוטרים בתפילה, כך שהיא תיאמר בנוסח זה בכל בתי הכנסת "מתוך אמונה שזוהי חובה מוסרית כלפי השוטרים".

ארדן הסביר את פנייתו בכך ש"שומרי החומות של זמננו הם השוטרים ולוחמי משמר הגבול", שמוכנים להקריב את עצמם למען המדינה.

לדברי השר ארדן, "השוטרות והשוטרים שלנו נמצאים בחזית המאבק בטרור, ולצערנו משלמים את המחיר היקר מכל. בשנים האחרונות התוודענו כולנו לגבורתן של הדר כהן והדס מלכא ז"ל ולשוטרים נוספים, שהצילו חיים והקריבו עצמם בהגנה על ביטחון המדינה, ולכן מתבקש וראוי שבבתי הכנסת יישאו תפילה גם לשלומם ולביטחונם".

במכתבו צירף השר ארדן את שמותיהם של שוטרים נוספים, ובהם יוסי קירמה, האיל סיתאווי, כמיל שנאן וסולומון גבריה זכרם לברכה, שוטרות ושוטרים שלדבריו "שילמו את המחיר היקר מכל בניסיון להגן על ירושלים ועל המבקרים בה בעת הזו, אל מול טרור רצחני בירושלים", וציין כי שוטרים נוספים הקריבו את חייהם ואת שלמות גופם למען ביטחון ישראל בכל חלקי הארץ והם ממשיכים לעשות כך בכל רגע נתון.

עוד כתב ארדן כי "לחיזוק ירושלים וישראל פנים רבות, והוא כולל גם את חיזוק רוחם של מגיני הארץ ושומריה מבית באמצעות תפילה לשלומם".

השר ציין כי לא מדובר ביוזמה אישית שלו, וכי הכללת השוטרים בתפילה היא גם רצונם של מפכ"ל המשטרה והרב הראשי של המשטרה, "שוטרי משטרת ישראל מוצבים היום בחזית הלחימה בטרור לא פחות מחיילי צה"ל ומסכנים עצמם למען ישראל יום־יום, ומוטלת חובה לעשות הכל למענם".