חנוכת הכיכר
חנוכת הכיכרצילום: מתניה ארד

טקס חנוכת הכיכר ''הלוחם הדרוזי'' התקיים היום (ראשון) בגבעת רם, סמוך לקריית המוזיאונים בירושלים.

הכיכר נחנכה לזכר 423 הלוחמים הדרוזים שנפלו במערכות ישראל.

באירוע השתתפו שר התקשורת איוב קרא, ראש העדה הדרוזית בישראל השיח מוואפק טריף, מפקד מחוז ירושלים במשטרה ניצב יורם הלוי ומשפחות שכולות.

שר התקשורת קרא אמר בטקס כי "כאשר הדרוזים חזקים-ירושלים חזקה. יש לנו קצינים לתפארת שמקריבים את היקר להם למען המדינה הזו. אין לנו מדינה אחרת ואנחנו נשמור על ירושלים המאוחדת לדורי דורות ולנצח נצחים. הלוחמים הדרוזים הפכו להיות השכפ"ץ של ירושלים''.

ראש העדה הדרוזית בישראל השייח טריף אמר בטקס חנוכת הכיכר כי "העדה הדרוזית היא חלק בלתי נפרד ממדינת ישראל. בלי אותם לוחמים מדינת ישראל לא הייתה כאן היום. דמם של גיבורי העדה הגן על העיר ירושלים. כעת נקרא בעיר הבירה במקום מרכזי כיכר על שם הלוחמים הדרוזים. אנו מודים היום ללוחמים הדרוזים כולם ששומרים על הביטחון והסדר".

שכיב שנאן, שבנו כמאל נפל לפני מספר חודשים בפיגוע בהר הבית אמר כי "האהבה למדינת ישראל נכתבה בדמם של מעל 400 חללים בני העדה הדרוזית. הקיום המשותף שלנו ימשיך לחיות לעד. הקיום המשותף שלנו ימשיך בדמעות ודם נכתב. המקום הטוב ביותר בעולם להיות דרוזי זו מדינת ישראל".

ראש אגף פעילים ארצי בתנועת "אם תרצו" תום ניסני שהוא ופעילי תנועתו השתתפו בטקס המרגש אמר "כמי שמובילים בארץ את שילובם של בני המיעוטים בחברה הישראלית אנו מברכים על חנוכת הכיכר. כיכר זו מרימה על נס את פועלם של הלוחמים שנפלו".