"הפועל ת"א מכשירה את התנהגות אוהדיה"

במשטרת ישראל תקפו בחריפות את מועדון הכדורסל של הפועל ת"א, לאחר אירועי אמש בו הותקפו כוחות המשטרה בידיי האוהדים התל אביבים

נרי וייס - ערוץ 7 , כ' בסיון תשע"ח

אוהדי הפועל ת"א
אוהדי הפועל ת"א
צילום: עודד קרני, מנהלת הליגה

"טענות סרק שנועדו ככל הנראה "להכשיר" את התנהגותם של אוהדי הקבוצה שכללה אלימות והפרת הסדר הציבורי לקראת ובסיום משחק הכדורסל", כך הגיבה היום (ראשון) משטרת ישראל לטענות מועדון הכדורסל של הפועל ת"א.

כזכור, אמש שוב התנהגו אוהדי האדומים מת"א בצורה אלימה, כשאחרי שתקפו את עובדי ערוץ הספורט ואנשי מכבי ת"א, הגיע אמש תורם של אנשי כוחות המשטרה שחיכו מחוץ לאולם הכדורסל שבאשדוד.

לאחר האירועים, בהם נעצרו שני אוהדים צעירים חשודים, הוציאו במועדון הכדורסל של הפועל ת"א תגובה רשמית לאירועים כשאמרו, כי אוהדי מכבי ת"א הם שגרמו לקטטה והם אלו שעוררו פרובוקציה. "לקראת סיום המשחק באשדוד הגיעו אוהדי מכבי תל אביב לאולם במטרה לתקוף את אוהדי הפועל תל אביב", נכתב בהודעת המועדון, "מסיבה שאינה ברורה בסיום המשחק, עיכבה המשטרה קטין תוך שהיא מפעילה כלפיו אלימות קשה". ‏

לטענת המועדון התל אביבי, "אוהדי הפועל, במחאה לא אלימה, התיישבו על הכביש הפנימי של האולם. משטרת ישראל פעלה תוך הפעלת אלימות קשה, ריססה את האוהדים בגז מדמיע ולפי עדויות רבות אחד השוטרים אף שלף אקדח".

עוד אמרו במועדון האדום מת"א, כי "מסע הדמוניזציה שעוברים אוהדי הפועל בעת האחרונה נתן כנראה לשוטרים לגיטמציה לנהוג בפראות ולהפוך לגורם שמלבה אלימות במקום למנוע אותה".

במשטרת ישראל ראו את התגובה והגיבו בחריפות לדברים כשאמרו כי המועדון מכשיר את התנהגות אוהדיהם.

במשטרה דוחים על הסף את הטענות למעצרו של קטין כבן 10 באירוע ואומרים כי גם שליפת האקדח היא לא אחרת מאשר טענת כזב. "מדובר במקרה בו בעקבות המהומה והתלהמות אוהדים סביב לוחם יס"מ נשברה פונדת האקדח שנשמט לעבר הרצפה כשהוא מאובטח כנדרש. הלוחם הרים את האקדח והכניסו במיידי אל כיס מכנסיו ללא שעשה בו מעבר לכך שימוש כלל ובשלב זה יצא השוטר מתוך ההמון. כל שימוש ציני במקרה זה לעיוות המציאות על התנהלות כוחות המשטרה באירוע, מעיד מעבר לכל ספק על רצונם של אוהדים פורעי חוק להצדיק את מעשיהם", נכתב בהודעת המשטרה.

חוקרי משטרת ישראל יבקשו במהלך היום להאריך את מעצרם של שני אוהדי קבוצת הכדורסל, בגילאים 22 ו-32 שנעצרו אמש בסיום משחק הכדורסל שהתקיים בעיר אשדוד. השניים נעצרו אמש לאחר שלקראת סיום המשחק החלו עשרות אוהדים להפר את הסדר ולהתעמת עם כוחות המשטרה מחוץ לאולם הספורט, עימותים וגידופים תוך שאף גרמו נזק קל לרכבי משטרה.

"מדובר בקומץ בן עשרות אוהדים שבחר להפר סדר ולנהוג באלימות תוך קריאות ״נאצים״ וגידופים נוספים לעבר השוטרים", אמרו במשטרת ישראל והוסיפו, "אנו נמשיך לפעול ביד קשה כנגד כל גילוי אלימות במגרשי הספורט ובסביבתם על מנת לאפשר לקהל הנורמטיבי סביבה בטוחה והנאה מירבית מאירועי ספורט למיניהם".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il