האוול וליידי הערב
האוול וליידי הערב צילום: אלן שיבר, מנהלת הליגה

תשחזר את ההיסטוריה? בעשר השנים האחרונות, רק קבוצה אחת הצליחה לזכות בשתי אליפויות רצופות - מכבי ת"א שמה. הערב (ראשון), התקרבה האלופה המכהנת הפועל ירושלים לשחזר את ההיסטוריה של מכבי ת"א, כשעלתה ל-1:2 בסדרת רבע גמר הפלייאוף על הפועל גלבוע/גליל.

הירושלמים התקרבו מרחק ניצחון אחד מהעפלה אל חצי גמר הפיינל-פור, כשניצחו באולמם הביתי, היכל הפיס ארנה שבבירה את הפועל גלבוע/גליל במשחק השלישי בסדרת רבע הגמר בתוצאה 105:107 בתום דרמה גדולה.

הירושלמים כבר הובילו בבטחה בהפרש דו-ספרתי וכבר ראו כיצד הם מצליחים לנצח את המשחק בקלילות. קאמבק אדיר של האורחים מהצפון ברבע הרביעי ושלשת ענק של בראון על השניה האחרונה של שעון ה-40 דקות, קבע שיוויון 96:96 ושלח את שתי הקבוצות להארכה.

בהארכה, שתי הקבוצות נותרו צמודות האחת לשניה, אך האווירה הביתית, הניסיון והספסל העמוק עשו את שלהם והירושלמים חזרו לנצח באולמם הביתי בזכות קור רוח של קינזי ושתי קליעות עונשין מדוייקות. זה יסתיים באליפות שניה ברציפות?

אחרי ששני המשחקים בסדרה עד כה הסתיימו בניצחונות לקבוצה האורחת, חוזרת ירושלים לנצח בבית, בדיוק בזמן ובדיוק כמו שקרה לה בעונה שעברה - אז זה נגמר עם תואר האליפות.

גלבוע, שלא עברה סיבוב בפלייאוף מאז 2011 מתחילה לגלות שכישרון ואופי לבד לא מספיקים בשלבים הללו, בטח לא מול אלופה מכהנת שרוצה לשמור על התואר - במעמדים הללו צריך גם ניסיון.

אגב, אם גלבוע תצליח לעשות את הלא יאומן ולהדיח את הירושלמים, זו אמנם תהיה הפתעה אך לא היסטוריה, כשחמש פעמים הצליחה קבוצה שדורגה במקום 6 להדיח קבוצה שדורגה במקום 3, כולל בשתיים משלוש העונות האחרונות - כולל אחת כמעט בעונה שעברה כשנהריה כמעט והדיחה את הירושלמים, ורק במזל גדול הצליחו אלה להימנע מהדחה כל הדרך עד לצלחת האליפות.

במשחק נוסף שהתקיים הערב במסגרת רבע גמר הפלייאוף, גם הפועל חולון עלתה למאזן 1:2 כשניצחה את הפועל אילת בתוצאה 81:87. מחזיקת הגביע עדיין בתמונת הדאבל.