חגיגות ה-70 לישראל שנערכו הלילה בטיימס סקוור במנהטן

מאות אלפי בני אדם התאספו אמש (ראשון) בטיימס סקוור בניו יורק, לרגל חגיגות 70 שנה למדינת ישראל.

בשעה 20:00 בדיוק (שעון ניו יורק) החלה הספירה לאחור, שלאחריה הוקרן מופע אור קולי מרהיב אשר הציג את סיפורה של מדינת ישראל, סיפור של מורשת וחדשנות – עבר הווה ועתיד.

במהלך האירוע, זכו הצופים לצפות בברכות למדינת ישראל של ידוענים ומובילי דעה מרחבי העולם, ביניהם כוכבי הוליווד, מים ביאליק, ליב שרייבר, מייקל דאגלס ועוד.

הזמרת שירי מימון כיכבה על הבמה וכך הפכה לישראלית הראשונה שמופיעה בטיימס סקוור ונכנסת לנעליהן של כוכבות גדולות דוגמת מריה קארי, ליידי גאגא וריהאנה.

רגע נוסטלגי נרשם, כאשר הזמרת המפורסמת גלוריה גיינור, הידועה בלהיט "I Will Survive" עלתה לשיר את ההמנון האמריקאי. המוזיקאי וה- DJ עומרי אנגל הרקיד את אלפי המבקרים בכיכר לצלילי מוזיקה ישראלית.

שרת התרבות והספורט, מירי רגב, אמרה: ״צבענו את הטיימס סקוור בכחול ולבן. היה מרגש לראות את אלפי הישראלים, התיירים והמקומיים רוקדים ושרים יחד מוסיקה ישראלית. אני רוצה להודות להנהגה ולעם האמריקאי על התמיכה הבלתי מסויגת במדינת ישראל. היום הוכחנו שוב את הקשר האמיץ והחזק עם ארצות הברית. תודה לקונסול הכללי, השגריר דני דיין, למשטרת ניו יורק, למושל ניו יורק ולראש העיר שסייעו בהצלחה באירוע״.

הקונסול הכללי של ישראל בניו יורק, השגריר דני דיין, אמר כי ״ניו יורק היא מהרבה בחינות מרכז העולם. היא גם העיר היהודית הגדולה ביותר בעולם. לכן, ראוי היה להביא את חגיגות הנס הזה שנקרא עצמאות ישראל אל מרכזה של ניו יורק ולעשות את זה בגדול. אני גאה לחגוג את קיומה של מדינת ישראל ויום עצמאותה ה-70 של המדינה עם מאות אלפי תומכים מכל העולם".

באירוע נכחו גם שרת העלייה והקליטה סופה לנדבר, שר הטכנולוגיה והחלל אופיר אקוניס, חברי הכנסת יואל חסון, אלעזר שטרן, שולי מועלם, ונורית קורן, חבר הקונגרס ג'רלד ״ג'רי״ נדלר ועוד נבחרי ציבור מקומיים.