המחווה המרגשת של ההורים השכולים

הרצל ומירב חג'אג', שבתם שיר הי"ד נרצחה בפיגוע דריסה, העניקו למתגייסים של מרכז OU ישראל, סידור שילווה אותם במהלך השירות הצבאי

ערוץ 7 , כ"א בסיון תשע"ח

טקס הסיום של בוגרי 'מקום בלב'
טקס הסיום של בוגרי 'מקום בלב'
צילום: OU ישראל

במעלה אדומים נערך היום (שני) אירוע הסיום של בוגרי י"ב, המהווה סיכום של שש שנות פעילות במרכז הנוער 'מקום בלב' של ארגון OU ישראל.

האירוע נערך בשיתוף בית הספר אמי"ת איתן, ממנו מגיעים חניכי המקום, והשתתפו בו סגן ראש העיר מעלה אדומים גיא יפרח, סמנכ"ל OU ישראל חיים פלזנר, ומנהל בית הספר אמי"ת איתן, דניאל בארי.

ביאורע נטלו חלק מירב והרצל חג'אג', הוריה של שיר חג'אג' הי"ד, שעסקה רבות בהתנדבות ובעשייה חברתית ונרצחה לפני כשלוש שנים בפיגוע דריסה בטיילת ארמון הנציב.

בשנתיים האחרונות, חניכי 'מקום בלב' מגיעים אחת לשבוע לבית המשפחה ומקיימים שיעור לעילוי נשמתה של שיר.

במהלך טקס הסיום הודתה משפחת חג'אג' לחניכים המקפידים להנציח את שיר. הוריה העניקו לבני הנוער סידורים אישיים שישמשו אותם במהלך שירותם הצבאי.

הרצל חג'אג' הודה ל'מקום בלב' וסיפר, "זו השנה השנייה שחניכי 'מקום בלב' מגיעים אלינו באופן קבוע ושומעים שיעור תורה לעילוי נשמתה של שיר. אני רוצה להודות לכם על כך שבכל פעם שאנחנו מארגנים אירוע או מבצע לעילוי נשמתה, תמיד התגייסתם מיד לעזור ולסייע".

קורן מורדי, מנהל 'מקום בלב' במעלה אדומים, בירך את המתגייסים ואמר כי "בשש השנים האחרונות העמסנו לכם תיק של ערכים שיהיה לכם צידה לדרך. עברנו יחדיו דרך ארוכה עם הרבה למידה ועשיה למען הקהילה והסביבה. עכשיו אתם מתגייסים והולכים לתרום בצורה משמעותית למען המדינה. קחו את תיק הערכים שבנינו יחד ועשו חיל בצבא".

חיים פלזנר, סמנכ"ל OU ישראל, בירך גם הוא את המתגייסים. "בקרוב מאוד תהפכו לחיילים, אנשים בוגרים ועצמאים. כדי לשמור על הערכים והאישיות שלכם, כדאי לכם מאוד להתחבר לאנשים ערכיים. בסוף חיבורים כאלו הם אל שמגדלים את האדם".

מנכ"ל OU ישראל, הרב אבי ברמן, סיכם ואמר: "אני מברך את בוגרי המרכז שזכו במהלך השנים לארגז כלים גדוש בערכים שישמש אותם במהלך שירותם הצבאי ובמהלך חייהם הבוגרים. שיתוף הפעולה המיוחד של החניכים עם משפחת חג'אג', והקשר האמיץ שנרקם בין המשפחה לצוות החינוכי, מהווים דוגמה מיני רבות לעשייה המדהימה במרכזים והשפעתה הברוכה על החניכים".