שליח טראמפ: עפיפונים הפכו לכלי נשק

השליח האמריקני למזרח התיכון פרסם ציוץ בערבית נגד השימוש של חמאס בעפיפוני הטרור. "זו לא מטאפורה של חופש".

ניצן קידר - ערוץ 7 , כ"ב בסיון תשע"ח

שליח טראמפ: עפיפונים הפכו לכלי נשק-ערוץ 7
ג'ייסון גרינבלט
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

ג'ייסון גרינבלט, השליח האמריקני למזרח התיכון, תוקף את השימוש של חמאס בעפיפוני הטרור.

הוא כתב בחשבון הטוויטר שלו בערבית ש"העפיפונים של חמאס אינם משחק בלתי מזיק או ביטוי מטאפורי לרצון לחופש. מדובר בנשק של ממש. חמאס גרם להבערת מאות חלקות חקלאיות וגרם לנזק במיליוני דולרים בעת האחרונה".

הוא גם הגיב לאיומי חמאס להבעיר היום את גבול עזה בשל מה שקרוי 'יום הנכסה'. "כל מי שמעוניין לעורר היום אלימות מיותרת, מתמקד בעצם בהרס העבר. מנהיגים אמיתיים הם אלו שקוראים לשלום ומוכנים לעבוד קשה כדי לבנות עתיד טוב יותר לבני עמם ולכל מדינות האזור", כתב גרינבלט.

אתמול העריך שר האוצר כי הנזק שגרמו עד כה עפיפוני הטרור לחקלאים בעוטף עזה עומד על כ-5 מיליון שקלים.

"כבר לפני כחודש, עם תחילת תופעת עפיפוני התבערה הגעתי לעוטף עזה והכרזתי שמדינת ישראל מכירה בתופעה כטרור לכל דבר ועניין והתושבים יפוצו עד השקל האחרון. עד כה נפתחו 25 תביעות אשר כוללות כ-5,000 דונם חיטה, מטעים ומערכות השקיה. כל התביעות נמצאות בשלבי טיפול מתקדמים", אמר השר כחלון.

הוא הוסיף כי המקדמות על הפיצויים ישולמו באופן מיידי. "בכדי להקל על החקלאים, לעבור את התקופה הקשה הזאת החלטנו היום על מתן מקדמות של 50% מגובה הנזק המשוער והיתר יטופל במהירות האפשרית ללא עיכובים".

"החקלאים שלנו הם אנשים חזקים שעברו תקופות קשות ולא ישברו מטרור העפיפונים. לפני מספר שעות קיימתי דיון עם שר החקלאות בו החלטנו על הקדמת 16 מיליון שקלים לטובת ביטוח מסובסד לחקלאים שיפגעו מפשיעה חקלאית כבר בחודש הקרוב", הוסיף השר.