טכנולוגיה שמצילה חיים על ידי צליל בלבדחזקי

חברת AbiliSense הישראלית המשתתפת בתערוכת קומפיוטקסט 2018 בטאיוואן, מציגה פתרונות שמסייעים לכבדי שמיעה, מונעים שכחת ילדים ברכב ועוד.

"AbiliSense היא פלטפורמת בטיחות", אומרים בחברה, "אשר מאפשרת לאנשים שלא חשופים לצלילים לקבל התראות בזמן אמת על ידי צליל בלבד ולהיות מודעים לאירועים המתרחשים בסביבתם, באמצעות החיישן שפיתחנו ועוד מגוון מוצרי IoT המשמשים כאמצעי קבלת ההתראה".

מנכ"ל החברה, ארז לוגשי, מספר לערוץ 7 על הטכנולוגיה, "אנחנו מפתחים יכולות שמיעה חכמה למכשירים חכמים ובעצם מאפשרים להגיב לשבר של זכוכית, אזעקה או בכי של תינוק. הטכנולוגיה שלנו יכולה לשבת גם במערכת המולטימדיה ברכב ולזהות את בכי התינוק שנשכח ולשלוח התרעות לכל מקום או אדם שנרצה".

"הייחודיות בטכנולוגיה שלנו היא בשמיעה. טכנולוגיה שמתרגמת צלילים להתראות לכל אדם או מערכת חכמה שנרצה. כך למשל בצבע אדום, אדם כבד שמיעה יוכל לקבל וגם משפחתו התראה לכל מכשיר חכם שירצה. טכנולוגיה שמצילה חיים על ידי צליל בלבד".

"כשהתחלנו את הסטארטאפ חשבנו שרק כבדי שמיעה יהיו קהל היעד של המוצרים שלנו, אבל אז הבנו למעשה שגם כאשר אנחנו שמים אוזניות או רוכבים על האופנים או תינוק ברכב אז אנחנו לא פחות מנותקים מהסביבה".