במקום שאין איש תהיה אפליקציה

הטכנולוגיה היא חלק בלתי נפרד מחיינו: היא משרתת אותנו מבחינה אישית, בריאותית, תרבותית, מקצועית, לימודית, אקדמית, צרכנית ומה לא?

בשיתוף 'פייבוקס' , כ"ב בסיון תשע"ח

שימוש באפלקצייה
שימוש באפלקצייה
istock

חלקנו עדיין מפחדים מהקידמה וחושבים שהטכנולוגיה הורסת לנו את יחסי האנוש הבסיסיים של לדבר עם בן אדם פנים אל פנים, לפגוש, להכיר ולחוות.

יש משהו בפחד הזה שאני יכולה להסכים איתו, ישנם אנשים שמשתמשים בטכנולוגיה ברמה קיצונית, כאלה שכבר לא זוכרים מה זה ללכת לסופר או לקניון כי את כל הקניות הם עושים באינטרנט, או כאלה שעושים "פגישות" עבודה בסקייפ ולא פוגשים אנשים, כאלה שאולי לקחו את עניין הקידמה כמה צעדים יותר מידי.

אבל בכל זאת, גם האנשים עם הפחד מהקידמה והטכנולוגיה, לא יכולים להתחמק ממנה לגמרי. אפליקציות כמוWaze לניווט בנהיגה , וואטסאפ להעברת מסרים או פנגו לחנייה משדרגות גם להם את איכות החיים ללא צל של ספק.

אבל אני בכלל רציתי לכתוב לכם כאן על סיום שנת הלימודים המתקרבת.

לא, לא על "סכנות" הילדים ברשת האינטרנט בחופש הגדול (למרות שגם זה נושא חשוב שיש לשים עליו את הדעת), אלא דווקא על מסיבות הסיום ומתנות סוף השנה בבתי הספר והגנים.

מה הקשר? אז ככה:

קודם כל אספר לכם שאני זו שלוקחת על עצמי כמעט תמיד לארגן את קניית המתנות או הזמנת האוכל למסיבת הסיום של שנת הלימודים, גם בגן של הילדה, גם בבית הספר של הבן. אף אחד לא מינה אותי או הכריח אותי, אבל אותי לימדו ש"במקום שאין אנשים השתדל להיות איש", אני לא יודעת אם זו הייתה כוונת המשנה, אבל כשאני רואה שאין מתנדבים להרים את הדבר הזה, המשפט הזה מספיק לי כדי לקחת את האתגר הזה על עצמי.

האמת, זה לא צריך להיות כ"כ קשה. מדובר על ללכת לקנות מתנה למורה, לכתוב ברכה יפה מכל הורי הגן ולדאוג להביא אותה ביום המסיבה, או להזמין מראש מגשי פיצה ליום המסיבה ולעבור לקחת את זה לפני המסיבה. באמת לא צריכה להיות בעיה גדולה.

אה, וגם צריך לדאוג שיחזירו לך את הכסף שהוצאת מכספך הפרטי ושכולם ישתתפו בהוצאה.

או. בדיוק על זה רציתי לדבר אתכם.

אז כאן מתחילה הבעיה. עניין איסוף הכסף מההורים היא הקושי המרכזי בכל הסיפור הזה של לקנות מתנות לסיום השנה.

זה תמיד מתחיל בהודעת וואטסאפ שכולכם מכירים: "היי, זאת רחלי אמא של גלי מהגן, החלטנו לקנות מתנה משותפת לאסתר הגננת לכבוד סיום השנה, נא להעביר אליי 15 שקלים עד יום ראשון, תודה".

אחרי יום ראשון כשהבנת שאפילו לא 20% מההורים שילמו לך, את מבקשת מאחד ההורים שכן שילם לכתוב את ההודעה הבאה: "מי שעדיין לא העביר את הכסף למתנות סוף השנה לרחלי, יוכל לעשות זאת גם במסיבה עצמה".

במסיבה ישלמו לך עוד כמה הורים, חלק יגידו ששכחו, חלק יגידו שאין עליהם מזומן וחלק פשוט לא יגידו כלום.

אחרי המסיבה תהיה עוד הודעה אחת או שתיים שינסו להזכיר להורים שיעבירו את הכסף, ובמקרה הטוב כולם ישלמו תוך כמה חודשים ובמקרה הפחות טוב, רק חלקם יחזירו אחרי כמה חודשים.

אז למה התחלתי לכתוב על הקידמה? כי תקופת סיום שנת הלימודים מזכירה לי שאנחנו חייבים להתקדם.

כמו שיש Waze, וואטסאפ או פנגו יש פתרון גם לאיסוף כסף לאירועים. קוראים לפתרון הזה PayBox.

מי שעדיין לא מכיר מדובר באפליקציה המשמשת לאיסוף כספים ופותרת בדיוק את הסיבוך וההתעסקות המיותרת הזו של איסוף כסף למתנות ומסיבות סוף שנה.

ב -PayBox ישנה אפשרות לפתוח קבוצת איסוף כסף, להזמין את ההורים להצטרף ולשלם באמצעות כרטיס האשראי, ובתום התהליך פשוט למשוך את הכסף שנאסף ולבצע את הרכישה הקבוצתית.

בנוסף ישנה אפשרות שכל חברי הקבוצה יוכלו לראות מי שילם ומי לא, דבר שיכול לקצר מאד את תהליך אסיפת הכסף, כיוון שאף אחד לא ירצה להיות האחרון שישלם.

השימוש באפליקציה חוסך המון כאב ראש לכל המשתתפים ברכישה, מונע אי נעימויות בכל הקשור להחזרת או אי החזרת הכספים, והשימוש פשוט, מהיר וחינמי לחלוטין (ללא עמלות).

אז תעשו לעצמכם ולכולם טובה. תורידו את האפליקציה, תעדכנו בכל קבוצות הוואטספ הרלוונטיות לזה, ותעשו לנו את סיום שנת הלימודים קצת יותר קלה.

עד האתגר הבא כמובן.

להורדה לחצו כאן

הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: computers@inn.co.il