איגוד הכדורסל יפעל נגד האלימות בליגה

יו"ר האיגוד שיגר מכתב ליו"ר המנהלת, שמואל פרנקל, בו הוא קרא לו לשתף עמו פעולה למיגור התופעות הפסולות שנראו במגרשים באחרונה.

ניצן קידר - ערוץ 7 , כ"ב בסיון תשע"ח

כדורסל
כדורסל
צילום: פלאש 90

יו"ר איגוד הכדורסל, עמירם הלוי, החליט להתערב בנושא האלימות בליגת העל.

הלוי שיגר היום (שלישי) מכתב ליו"ר מנהלת הליגה, שמואל פרנקל, וקרא לו לשתף פעולה במיגור האלימות. "זו חובתנו כולנו להביא להרגעת הרוחות והקטנת הלהבות גם כשהאליפות מונחת על השולחן", כתב יו"ר האיגוד.

לקריאת המכתב המלא לחצו כאן

הוא הוסיף, "אנו נמצאים בימי ההכרעה של ליגת העל, ולצערי אנו עדים לאלימות גואה על המגרש ומחוצה לו בחלק לא קטן של משחקי ליגת העל. ראינו בימים האחרונים שחקן שיורק על שחקן אחר, אוהדים שמנסים לפגוע בצלמי טלוויזיה, אוהדים שמתפרעים ביציע ומחוץ לאולם, קבוצה שנאלצה לקיים את פסקי הזמן שלה שלא על ספסלה ועוד אירועים אלימים אחרים שמעיבים על המשחק עצמו".

"לצערי נתקלנו גם באנשים בעלי תפקיד שמתנהגים בצורה אלימה, בעיקר מילולית כלפי כאלו שבאים לעשות את תפקידם, שופטים, אנשי תקשורת וטלוויזיה ועוד", כתב הלוי.

היו"ר הוסיף כי הוא מתכוון לכנס בקרוב ישיבה מיוחדת בנושא האלימות וביקש מפרנקל לטפל בסוגיית בעלי התפקידים שנוהגים באלימות. "לא ייתכן שכאלו שקיבלו תג המאפשר להם כניסה לכל אולם והימצאות בשטח המגרש, ינצלו אותו לטובת התנהגות בלתי הולמת וקללות כלפי שופטים או בעלי תפקידים אחרים", הבהיר הלוי.

"איגוד הכדורסל מתכוון לקחת אחריות בנושא ולפעול כדי למגר כל תופעה של אלימות", חתם יו"ר האיגוד. "אני מתכוון להורות למשקיפים בכל המשחק להקפיד על נושא הסדר במגרשים, לדווח על כל תופעה של אלימות פיזית או מילולית או גילויי גזענות ואבקש מתובע האיגוד להגיש כתבי אישום מהירים ככל הניתן".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il