נתניהו:
''איראן לא תשיג נשק גרעיני''

ראש הממשלה בנימין נתניהו אינו מתרגש מאיומי איראן לחזור להעשיר אורניום במלוא הכוח. השר ליברמן: ''כל האופציות על השולחן''.

ניצן קידר - ערוץ 7 , כ"ב בסיון תשע"ח

ראש הממשלה בנימין נתניהו מגיב לאיומי איראן לפיהם היא מתכוונת להעשיר אורניום בקצב מוגבר ואף טוענת שהדבר אינו מנוגד להסכם הגרעין.

במסר שפרסם במהלך ביקורו בצרפת אמר נתניהו, "שלשום הצהיר האייתוללה חמינאי, שליט איראן, שהכוונה שלו היא להשמיד את מדינת ישראל. אתמול הוא הסביר איך הוא יעשה את זה – עם העשרה בלתי מוגבלת של אורניום כדי לייצר ארסנל של פצצות גרעין".

"אנחנו לא מופתעים. אנחנו לא נאפשר לאיראן להשיג נשק גרעיני", הבטיח נתניהו.

לפני כן הגיב גם שר הביטחון אביגדור ליברמן לאיומים מאיראן ואמר כי הם אינם מדאיגים אותו במיוחד.

"ההכרזה של חמינאי על העשרת אורניום היא סימן להיסטריה ופאניקה המונית בצמרת האיראנית. איראן אינה בעיה ישראלית אלא בעיה אזורית ועולמית וכך צריך להתייחס אליה וחשוב לדבר על הבעיה כל הזמן ולהזכיר אותה לקהילה הבינלאומית", אמר ליברמן בכנס לשכת רואי החשבון.

הוא הוסיף, "האיראנים יודעים שצעד קיצוני שלהם יביא לפרישת אירופה מההסכם והם חוששים מכך".

ליברמן התייחס גם לשאלת הנוכחות האיראנית בסוריה ולדיווחים לפיהם ישראל תסכים שכוחות איראניים יישארו באזורים מרוחקים מאוד מגבול ישראל.

"לא נקבל שום נוכחות איראנית בסוריה. יש להם טילים בטווח של מאות קילומטרים וזה לא משנה מהיכן בסוריה הם יירו אותם", אמר ליברמן. הוא הדגיש כי האופציה הצבאית מול איראן לא ירדה מסדר היום. "כל האופציות על השולחן בכל הקשור לאיראן".