הפסיכולוג פרופ' ג'ורדן פיטרסון – שספרו, "12 כללים לחיים", נמצא כיום בראש רשימת רבי המכר של אמזון – הסביר בשיחת וידיאו את הבעייתיות בטענות של תנועת הלהט"בים, לפיה אין כל חסרון במשפחות עם הורים בני אותו מין, או בבתים עם הורה אחד בלבד.

כשנשאל אודות זוגות חד מיניים וגידול ילדים, השיב: "ילדים במשפחות הטרוסקסואליות שלמות, כאשר האב הביולוגי נוכח, מצליחים במידה מרובה יותר, במדדים מרובים, מאשר ילדים שהם חלק ממשפחות חד-הוריות".

"זה לא אומר שאין הורים יחידניים שעושים עבודה מעולה!", הסביר. "אלו טענות שונות. בממוצע, זה לא רק שילדים שהאבות שלהם נוכחים, מצליחים במידה רבה יותר, אלא גם החברה עצמה. אפילו בחברות קהילתיות מקומיות, היכן שיש יותר אבות נוכחים בבית, זה מנבא הצלחה, לא רק לילדים הביולוגיים שלהם, אלא גם לילדים האחרים, באותן שכונות בהן יש הרבה משפחות שלמות. הם מצליחים במידה מרובה".

"וכך, אני מאמין במידה די חזקה, שהמשפחה הגרעינית היא היחידה האנושית הקטנה ביותר, שהיא בת-קיימא. אבא. אמא. ילד. היחידה הקטנה ביותר שהיא בת קיימא. ואם תפרק אותה מתחת למינימום, תצטרך בסוף לשלם על כך. עכשיו. זה לא אומר שאין דרכים לפעול, ביחידה קטנה יותר או שונה, בצורה יעילה. אבל תצטרך להשלים עם העובדה שזה הכרחי עבור ילדים, שיהיו דמויות חיקוי משני המינים. וזה אומר גם לקבל שיש שוני בין המינים, למרות שישנה מידה לא מבוטלת של חפיפה ביניהם. לקבל שיש שוני בין המינים ושכל מין צריך לשחק את התפקיד שלו".

פיטרסון דיבר על דברים ששמע מהחוקר וורן פארל, שנחשב לאחד מאבות תנועת הגברים. לדבריו, אבות נוטים "להתגושש" עם ילדים במשחק, והילדים לומדים לקחים חשובים בצורה זו. "הם מתגוששים ובודקים אחד את הגבולות של השני, כדי לגלות היכן הם. הם לומדים את הריקוד הפיזיולוגי הקשור במגע ישיר... לומדים מה כואב ומה לא. מה נחשב משחק הוגן ומה לא. איך כולם יכולים לשחק ועדיין להנות מהמשחק. כמה נרגש תוכל להיות לפני שזה יותר מידי. כמה כדאי לך 'לקטר' וכמה לא. שאתה יכול להתנגד לדברים שמכאיבים לך".

"אם אתם זוג חד מיני, שתי נשים או שני גברים, אז יש לכם את הבעיה של מה תעשו בשביל המטרה המינית ההופכית. תוכלו להגיד ש'זה לא משנה, כי אין הבדל בין גברים לנשים'... ובכך להתחמק מהאחריות המוסרית שלכם. או שתוכלו להתמודד איתה בצורה ישרה ולהכיר בכך שיצאתם מתחום הנורמות התרבותיות, במיסוד מערכת יחסים שאינה סטנדרטית. מה שמטיל מידה עצומה של אחריות עליכם. ותצטרכו להבין איך לדאוג שהילדים שלכם יקבלו את הדברים שהם היו מקבלים, ביחידה האנושית המינימלית בת-הקיימא הקלאסית".

הסרטון תורגם לעברית ע"י מיזם "הגלולה האדומה".

הכותב הוא אב לשניים ויו"ר תנועת המשפחה