פלייאוף סל: אילת כפתה משחק חמישי

הפועל חולון קיוותה להתקרב מרחק שני משחקים מאליפות שניה ודאבל, אך הובסה באילת על ידי המקומיים בתוצאה 70:87. הולכים למשחק מכריע

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"ב בסיון תשע"ח

גריפין הערב מול חולון
גריפין הערב מול חולון
צילום: פרנסיסקו די סטסיו

יש להם את זה. בפעמיים הקודמות שהפועל אילת הייתה בפיגור 2:1 בסדרת פלייאוף, היא ניצחה במשחק הרביעי: לפני שלוש שנים היא כפתה משחק 5 על מכבי ת"א בסדרת חצי הגמר אותה עברה בסופו של דבר, אשתקד היא ניצלה מהדחה עם ניצחון 91:94 בראשל"צ, אבל הפסידה במשחק החמישי בבית.

הערב (שלישי) הדרומיים עשו זאת שוב, כשכפו משחק חמישי על הפועל חולון לאחר שהביסו אותם באולמם הביתי שבאילת בתוצאה 70:87. איך זה ייגמר הפעם?

חולון, שעומדת כעת על רצף של שמונה הפסדי חוץ במסגרת הפלייאוף, מצאו עצמם בפיגור דו-ספרתי מוקדם, ממנו לא הצליחו לחזור עד לסיום כשהדרומיים הציגו משחק ביתי אדיר נוסף שהוכיח כי קל להם הרבה יותר בבית.

כעת יצטרכו הדרומיים לנצח את המשחק החמישי והמכריע שיתקיים ביום חמישי בחוץ, בהיכל הטוטו שבחולון, כשאלה לא ניצחו בחוץ במסגרת הפלייאוף מאז 2012, אז ניצחו במלחה את הפועל ירושלים. האם חלומם של הסגולים מחולון על דאבל ואליפות שניה בתולדות המועדון, יתנפץ עם הפסד ביתי בחמישי הקרוב?

בכל מקרה, ההיסטוריה של הפועל חולון בפלייאוף לא מבשרת טובות, כשזו ניצחה רק סדרת פלייאוף עליון אחת מתוך שש בהן לקחה חלק, ודווקא כשלא נהנתה מיתרון הבייתיות. האם אילת תעשה היסטוריה קטנה כשתדיח את המדורגת שניה מהמקום השביעי? רק שלוש פעמים בהיסטוריה הדיחה קבוצה ממקום 7 קבוצה ממקום 2 ברבע גמר הפלייאוף - אחת מהמפסידות הללו הייתה אותה חולון.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il