אריאל בחומש: מחכים לביטול ההתנתקות

שר החקלאות ביקר את תלמידי ישיבת חומש יחד עם ראש מועצת שומרון יוסי דגן והרב דב ליאור. "הקבוצה החלוצית ביותר בישראל 2018".

עדו בן פורת , כ"ג בסיון תשע"ח

השר אריאל בחומש
השר אריאל בחומש
צילום: רועי חדי

שר החקלאות אורי אריאל (הבית היהודי) ביקר אמש (שלישי) את תלמידי ישיבת חומש הלומדים על חורבות היישוב שנהרס בשנת 2005 כחלק מתוכנית ההתנתקות.

הביקור של השר הינו חלק מקמפיין רחב שאותו מנהלים מגורשי חומש ושאנור כדי להעביר את החוק לביטול ההתנתקות בצפון השומרון, במטרה לחזור לביתם ולתקן את עוול הגירוש, כלשונם.

השר אריאל נפגש עם התלמידים ואמר להם, "נזכור ונחזור, מחכים בציפייה להעברת החוק של חברתי ח"כ שולי מועלם לביטול חוק ההתנתקות בצפון השומרון ושנוכל לחזור, סוף סוף, אחרי 13 שנים, הביתה".

השר אמר עוד לתלמידי הישיבה, "אתם הקבוצה החלוצית ביותר בעלת הערך המשמעותי ביותר שיש לנו כיום בשנת 2018. אנו ממשיכים לפעול כדי שנוכל לשוב הביתה".

ראש מועצת שומרון יוסי דגן הוסיף "אנחנו מצדיעים ומחזקים את ידי תלמידי ישיבת חומש וראש הישיבה הרב אלישמע כהן, חומש הינה חלק בלתי נפרד מישובי המועצה האזורית שומרון ואנחנו בטוחים שקרב היום בו נבנה את חומש ושאנור מחדש. רוב שרי הממשלה תומכים בחזרה לחומש ושאנור ובביטול חוק ההתנתקות אנחנו מצפים מהממשלה הזו להעביר את הצעת החוק ולתקן את העוול הנורא הזה".

הרב דב ליאור שהשתתף גם הוא בביקור, אמר לתלמידי ישיבת חומש "אני שמח מאוד לראות כאן את בני התורה. אם הייתי בן 18 הייתי בא לכאן כל יום כמוכם. באתי לכאן לשאוב מכם עוז וגבורה, אתם נוער נפלא הדבק בארץ ישראל בתנאים חלוציים לא קלים ובמסירות גדולה. אתם ממשיכים את דרכם של כלב בן יפונה ויהושע בן נון".