נשות הכותל
נשות הכותל צילום: עדי גפן/TPS

בעקבות בקשת הקרן למורשת הכותל והמשטרה, הורה היום (ד') היועץ המשפטי לממשלה ל'נשות הכותל' להתפלל רק במתחם מיוחד שתקצה עבורן המשטרה והקרן למורשת הכותל.

הבקשה הוגשה בעקבות הפרות הסדר שנרשמו בכותל המערבי מידי ערב ראש חודש בחודשים האחרונים.

על פי הנחיית היועמ"ש, במידה ונשות הכותל ייפרו את ההנחיה, הרי שיתאפשר להרחיקן מהכותל המערבי.

"נבקש להבהיר", כותב עו"ד חגי אברהמי מטעמו של היועמ"ש, "כי ככל שיינקטו פעולות בניגוד להוראות הממונה או בניגוד לתקנון השמירה על המקומות הקדושים, ובכלל זה קיום תפילה שלא במתחם שיועד לכך, ברחבה, ייאלץ הממונה על המקומות הקדושים להשתמש בסמכות ההרחקה הנתונה לו מכח הדין ולהרחיק אדם שפעל כאמור מרחבת הכותל במועדים שייקבע".

בהמשך הדגיש כי "הנחייה זו תקפה כלפי כולי עלמא" ו"כל גורם שפעל בניגוד להוראות הממונה ובניגוד להסדרי התפילה ברחבת הכותל יהיה חשוף להפעלת הסמכויות הנתונות לממונה מכוח הדין".

עו"ד אורלי ארז לחובסקי, היועצת המשפטית של 'נשות הכותל', מסרה בתגובה להנחיית היועמ"ש, "רב הכותל מוסמך לתת הוראות להבטחת האיסורים הקבועים בתקנות המקומות הקדושים. נשות הכותל לא הפרו שום איסור והן פועלות לאור פסיקת בית המשפט המחוזי מלפני 5 שנים ולכן אין כל עילה להרחקתן מהכותל.

''אנו נדהמות מעזות המצח של רב הכותל - בגיבוי המשרד לשרותי דת - שתחת להרחיק את מי שמפריעות לתפילתן של נשות הכותל ונוקטות באלימות קשה כנגדן מזה שנתיים ימים - מנסה לאיים על נשות הכותל המבקשות לממש את זכותן להתפלל כדרכן", הוסיפה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו