"יש ערכים שגדולים יותר ממסי"

נשיא המדינה, ראובן ריבלין, מגיב לביטול המשחק מול ארגנטינה. "הפוליטיזציה שטמונה בצעד הארגנטינאי מדאיגה אותי מאוד".

ניצן קידר - ערוץ 7 , כ"ג בסיון תשע"ח

הנשיא ריבלין
הנשיא ריבלין
צילום: פלאש 90

נשיא המדינה ראובן ריבלין מגיב אחר הצהריים (רביעי) לביטול משחק הידידות בין נבחרת ישראל ונבחרת ארגנטינה.

"זהו באמת יום עצוב לאוהדים, בתוכם אפילו כמה מנכדיי, אבל יש ערכים שגדולים גם יותר ממסי", אמר ריבלין.

הוא הוסיף כי "הפוליטיזציה שטמונה בצעד הארגנטינאי מדאיגה אותי מאוד. גם בתקופות הקשות ביותר עשינו כל מאמץ כדי להותיר שיקולים שאינם ספורט טהור מחוץ למגרשים, וחבל שנבחרת ארגנטינה לא הקפידה לעשות זאת גם הפעם".

אחר הצהריים הודיע יו"ר ההתאחדות לכדורגל בארגנטינה הודיע כי משחק הידידות עם ישראל שהיה אמור להיערך במוצאי השבת בירושלים - מבוטל.

"אנחנו מבקשים סליחה על כך. אין לנו שום דבר נגד יהודים", נאמר בהודעת הביטול שנמסרה דקות אחדות אחרי שיו"ר ההתאחדות הישראלית, עופר עיני, אמר כי הארגנטינאים לא עדכנו את ישראל על ביטול המשחק.

בישראל זועמים על כך שהביטול הגיע כתוצאה מלחץ פלסטיני ואיומים על שחקני ארגנטינה. יו"ר ההתאחדות לכדורגל, עופר עיני, כינס מסיבת עיתונאים בה תקף בחריפות את יו"ר ההתאחדות הפלסטינית. "ג’יבריל רג’וב, עושה כל שעולה בידו כדי להוציא את הכדורגל הישראלי מהכדורגל הבינלאומי. הפעם רג’וב חצה את הגבול. לא הגיוני שיו"ר התאחדות לכדורגל שחברה בפיפ"א קורא לאוהדים לשרוף חולצה של שחקן כדורגל. זה לא הגיוני שיאיימו על שחקנים. בשעות הקרובות נוציא תלונה רשמית לפיפ”א על כל ההתנהלות הזו”.

עיני אמר שההתאחדות מודאגת מהתקדים המסוכן. “זה מתחיל במשחק הזה נגד ארגנטינה, אבל זה עשוי להפוך לדפוס. אני מקווה שהלחץ שאנחנו מפעילים יגרום לגורמים המעורבים להבין שמנסים לפגוע במדינת ישראל דרך הכדורגל. יש פה איום ישיר ואישי על שחקנים".

"אני לא חושב שמי שמנהל את הכדורגל בעולם יוכל לעמוד מנגד, נפעל גם במישור האישי וגם במישור הציבורי. אני מקווה שההתאחדות הארגנטינאית תתעשת, המשחק הזה קיבל אישור רשמי של פיפ"א ושל נבחרת ארגנטינה, כולם ידעו איפה יתקיים המשחק ולא יכול להיות מצב שבגלל ששחקנים מרגישים מאוימים המשחק יתבטל", סיכם עיני.