עופר עיני, יו"ר ההתאחדות. יגיע לפשרה?
עופר עיני, יו"ר ההתאחדות. יגיע לפשרה? צילום: פלאש 90

יו”ר ההתאחדות לכדורגל, עופר עיני, מגיב אחר הצהריים (רביעי) לראשונה לביטול משחק הידידות בין נבחרות ישראל וארגנטינה.

"עד לרגע זה, למרות שיחות שלנו עם ההתאחדות הארגנטינאית לא קיבלנו הודעה רשמית על ביטול המשחק. הוצאנו הודעה בכתב בבקשה לקבל עדכון מההתאחדות הארגנטינאית בנושא", סיפר עיני במסיבת עיתונאים שכינס.

הוא תקף בחריפות את יו"ר ההתאחדות הפלסטינית. "ג’יבריל רג’וב עושה כל שעולה בידו כדי להוציא את הכדורגל הישראלי מהכדורגל הבינלאומי. הפעם רג’וב חצה את הגבול. לא הגיוני שיו"ר התאחדות לכדורגל שחברה בפיפ"א קורא לאוהדים לשרוף חולצה של שחקן כדורגל. זה לא הגיוני שיאיימו על שחקנים. בשעות הקרובות נוציא תלונה רשמית לפיפ”א על כל ההתנהלות הזו”.

עיני אמר שההתאחדות מודאגת מהתקדים המסוכן. “זה מתחיל במשחק הזה נגד ארגנטינה, אבל זה עשוי להפוך לדפוס. אני מקווה שהלחץ שאנחנו מפעילים יגרום לגורמים המעורבים להבין שמנסים לפגוע במדינת ישראל דרך הכדורגל. יש פה איום ישיר ואישי על שחקנים".

"אני לא חושב שמי שמנהל את הכדורגל בעולם יוכל לעמוד מנגד, נפעל גם במישור האישי וגם במישור הציבורי. אני מקווה שההתאחדות הארגנטינאית תתעשת, המשחק הזה קיבל אישור רשמי של פיפ"א ושל נבחרת ארגנטינה, כולם ידעו איפה יתקיים המשחק ולא יכול להיות מצב שבגלל ששחקנים מרגישים מאוימים המשחק יתבטל", סיכם עיני.