תערוכה פוגענית
תערוכה פוגענית צילום: אבא

בבית המשפט למשפחה בירושלים נחנכה השבוע תערוכה שפגעה ברבים מהמתדיינים שם, ומעלה ספקות קשים לגבי יכולתו של בית המשפט לשפוט בצורה אובייקטיבית בין גברים ונשים.

המדובר בתערוכה של ציורי ילדים שצוירו כשהילדים שהו עם אמהותיהם במקלט לנשים מוכות בירושלים, המופעל ע"י עמותת "אישה לאישה".

אל הציורים התלוו גם ציטוטים מדברים שנאמרו כביכול ע"י הילדים. לדוגמה: "כשאבא היה מתעצבן הכי, הוא היה שותק, ואמא פחדה נורא. אני פחדתי שירביץ לי, אבל כשהוא הרביץ לנו הוא היה צועק".

"אמא שלי תמיד אמרה לא לעצבן את אבא, אבל הוא תמיד היה מתעצבן. פעם אחותי עצבנה אותו אבל הוא לא הרביץ לה, רק לאמא, וירד לה דם מהאף".

"אבא לא כאן, שימות".

"אבא לא חמוד, ואני לא אוהב אותו. הוא כל היום רוצה להרביץ לי. אבא הכניס זבובים לאוטו שינשכו אותי. אני לא רוצה לשחק איתו. לאבא יש קצת אדום, שימות".

"אבא צועק עלי ועל סבתא, וכשמרגיזים אותו הוא נהיה כועס וצועק" ועוד.

נודע כי גברים המתדיינים בבית המשפט נפגעו מהתערוכה ופנו באמצעות עורכי דינם אל מזכיר בית המשפט. בעקבות הפנייה הוסרו הציטוטים של הילדים אך הציורים נשארו.

תגובת נשיא בתי משפט השלום במחוז ירושלים באמצעות דוברת מערכת בתי המשפט:

התערוכה מציגה עבודות שיצרו ילדים השוהים ב"בית חם" ובמקלט לנשים מוכות.

במהלך תליית העבודות זוהה כי תוכן הכיתוב המלווה אותן לא הולם את מסדרונות בית המשפט וזמן קצר לאחר מכן הוא הוסר ביוזמת בית המשפט.

מתוך התערוכה
"לאמא יש לב שבור"

הכותב הוא אב לשניים ויו"ר תנועת המשפחה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו