פינה שבועית - ד"ר אריה בכרך

הקמפיין נגד "ההדתה" נמשך וד"ר אריה בכרך תוקף בטורו השבועי בערוץ 7 את הבורות והשנאה שמציגה התקשורת בסוגיה.

ד"ר אריה בכרך , כ"ד בסיון תשע"ח

פינה שבועית - ד"ר אריה בכרך-ערוץ 7
אריה בכרך
צילום: עצמי

הקמפיין נגד "ההדתה" נמשך וד"ר אריה בכרך תוקף בטורו השבועי בערוץ 7 את הבורות והשנאה שמציגה התקשורת בסוגיה.

בכרך פותח את דבריו בהתייחסות לכתבה שפורסמה השבוע בידיעות אחרונות תחת הכותרת "הפרדה מהשורה הראשונה", ובה נכתב על הפרדה שבוצעה בחידון חגיגי של החינוך הממלכתי-דתי כאשר לדברי הכתבת הבנים הושבו בקדמת הבמה בעוד הבנות נאלצו להסתפק בשורות האחוריות, ובכתבה מצויין כי הורים "התקשו להתעלם מהסדר הצורם של הושבת התלמידים והתלמידות".

"ישנם קבוצות הורים בקרב החינוך הממלכתי-דתי, קבוצות קטנות מאוד אולם מגובות על ידי תיזמורת רקע רעשנית ומגמתית, שמטרתם לנגח את מסורת השנים של החינוך המסורתי.

"בכתבה הזו צוטטו שתי אמהות, לא ברור עם אלו שתי אמהות לשני תלמידים או אולי שתי אמהות לתלמיד אחד, גם זה כבר קיים. מכל מקום בכתבה ניכרת בעליל המגמתיות של הכותבת. 'בעוד הבנות נאלץ להסתפק' ממש מעורר רחמים מישהו אילץ אותם, ואולי אפילו בכוח, לגלות תכונות של הסתפקות במועט, הבנים קדימה והבנות מאחור, צורם את העין", אומר בכרך בציניות.

"אני ראיתי את אותם עובדות אולם קיבלתי מסר אחר לגמרי, גם הוא ממש צורם. ואסביר, מהיכרות האת האולם בו התרחש המאורע ש'חגיגיותו הועבה' ידוע לי שהוא בנוי כמישור משופע מדורג כך, הבנים היום בתחתית האולם והבנות מעליהם, ואין זה המקום היחיד ואין זו הפעם הראשונה שהזלזול הבוטה בבנים מתרחש. לא תאמינו אצלנו בבית הכנסת הגברים נאלצים להסתפק במקומות התפילה למטה, ואילו הנשים למעלה מסתכלות על הגברים מלמעלה למטה. ממש צורם, מבזה ומשפיל. המסר הסמוי מן העין".

בכרך ממשיך ומספר על תלונה נוספת של אחת האמהות המספרת כי בסיום האירוע קיבלו המשתתפים ספרים ואילו הבנות קיבלו גם תיק, "לכאורה אומרת האם הבנות קיבלו יותר, אבל משהו לא נעים בנראות של זה" נכתב בכתבה. בכרך מגיב, "אתם הבנתם את זה? ב'נראות של זה'. גבירותיי ורבותיי, לא צריך להיות פסיכיאטר גדול לא פסיכולוג ולא סוציולוג על מנת לאבחן את צרימת העין וכמובן לא צריך רופא עיניים. גם להבחין את טרומפלדור כגידם לא צריך להיות אורטופד. כך אפשר לאבחן את האנשים האלה בבירור מדוייק".

בסיום דבריו מתייחס בכרך לתגובת משרד החינוך לכתבה, "סידורי הישיבה באירוע נקבעו בתום לב על ידי מארגניו, ללא כל קשר לשיקולי מגדר מתוך כוונה לאפשר לכולם להנות מהאירוע. אין בסיטואציה שום רצון לפגוע ברגשות אף אדם ואם יש הורים שנפגעו אנו מצרים על כך" נמסר ממשרד החינוך.

בכרך תוקף, "תגידו, אתם שם במשרד החינוך השתגעתם?! מה זה בתום לב זה?! זה נעשה בלב שלם ובכוונת מכוון כמו ההפרדה הנדרשת בכל אירוע כזה, ובפרט שגם הבנים והבנות לומדים בכיתות נפרדות. וכפי שאמרתי אין כאן קדימה אחורה ולא למעלה למטה כל מי שמעט שכל בקודקודו ויושר בלבבו מבין שזו החלוקה הראויה הנכונה והנדרשת. משרד החינוך צריך פשוט לדרוש מהאנשים שאובחנו לעיל להניח לנו ולהפסיק לחרחר ריב ומדון ולנסות להשתלט על חינוך ילדינו".