בערב ט׳ באב
התחבורה בירושלים לא תתוגבר

אירועי תשעה באב בשנים האחרונות תפסו תאוצה, אז מדוע לא יתוגברו קווי התחבורה בירושלים?

ערוץ 7 , כ"ד בסיון תשע"ח

אלעד מלכא
אלעד מלכא
צילום: חזקי עזרא

בבדיקה שערכה תנועת ''התעוררות'' התגלה כי הקווים היחידים שיעבדו בליל ט' באב בירושלים יהיו הקווים הרגילים של העיר העתיקה ושאר הקווים והרכבת הקלה יפעלו במתכונת הרגילה שלהם ולא כל הלילה.

עובדה זו עלולה להפריע להמוני יהודים שמבקשים להשתתף באירועי ט' באב, שבשנים האחרונות הפכו לפופולארים בקרב הציבור החילוני.

חבר מועצת העיר ירושלים מטעם סיעת התעוררות, אלעד מלכא, שיגר מכתב למשרד התחבורה בדרישה שיתוגברו הקווים סביב העיר העתיקה לאורך כל הלילה כדי להיערך לכמויות הגדולות של העולים לרגל שיגיעו לעיר לכבוד ט' באב.

״ליל ט' באב הוא לילה בו אלפי אנשים מכל רחבי הארץ עולים לרגל לירושלים ובפרט לעיר העתיקה ולכותל המערבי. השנה ט' באב יחול במוצאי שבת, עובדה זו תיצור מצב בו ציבור המשתמשים בתחבורה הציבורית יגדל בצורה משמעותית מצאת השבת ועד לשעות הבוקר המוקדמות של יום ראשון'', כתב מלכא.

''התחבורה הציבורית הצפויה לאותו לילה הינה רק הקווים הקבועים של העיר העתיקה, בעוד שאר קווי האוטובוס בעיר והרכבת הקלה יפעלו במסלולם הרגיל ויפסקו בלילה. דבר זה אינו מספיק לכמות האנשים שתגיע לעיר באותו לילה. יש להמשיך את הפעלת הרכבת הקלה לאורך כל הלילה וכך לתגבר את הקווים שיוצאים ובאים מהעיר העתיקה אל חניונים ברחבי העיר אשר ימנעו עומס על מרכז העיר ועל העיר העתיקה.

''בשם תושבי ירושלים והמבקרים בה אני מבקש לתגבר את התחבורה סביב העיר העתיקה במהלך הלילה״, הוסיף חבר מועצת העיר.