טעימה ירושלמית בבריסל

בתחומי הכלכלה, התרבות וההי-טק, האירופאים צמאים מאוד ללמוד מהניסיון הירושלמי וחלקם הגדול אף שואפים לאמץ את מודל ההי-טק הירושלמי.

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , כ"ד בסיון תשע"ח

טעימה ירושלמית בבריסל-ערוץ 7
כנס ירושלים בפרלמנט האירופי בבריסל
צילום: EJA

עשרות חברי פרלמנט מאירופה, דיפלומטים, משקיעים ואנשי עסקים אירופאים השתתפו היום (חמישי) ב"כנס יום ירושלים" שמתקיים זו השנה השנייה ברציפות בפרלמנט האירופי בבריסל.

זו השנה השנייה ברציפות שהפרלמנט האירופי עוסק באינטנסיביות בלימוד המודל העסקי שפותח בירושלים, מארח יזמים וסטרטאפיסטים מסצנת ההי-טק הירושלמית, ולומדים כיצד ניתן ליישם את המודל הירושלמי בערים מרכזיות באירופה.

שיאם של האירועים יתקיים הערב ביריד ירושלמי ענק, 'JLM HITECH NIGHT' שיתקיים ברחבת הפרלמנט אליה מגיעים בכל יום חמישי אלפי צעירים וצעירות העובדים בקריית הפרלמנט.

החל משעות הערב יערוך איגוד הארגונים היהודים באירופה, סדנאות הייטק שיעבירו נציגי חברות הייטק ירושלמיות כגון: Lightricks, Fresh.Fund, ORCAM, JVP ועוד לצד הרבה בירה ואוכל ירושלמי שייצרו חוויה ירושלמית אמיתית.

במהלך היום התקיימו מספר פאנלים רחבים בבניין הפרלמנט האירופי בהשתתפות יזמים, ובכירים בתעשיית ההי-טק הירושלמית שחלקו עם הקהל הנלהב של חברי הפרלמנט, יזמים ומשקיעים אירופים את ניסיונם העשיר ואת המודל שהפך את סצנת ההי-טק בירושלים לאחת הצומחות ביותר בעולם.

חבר הפרלמנט האירופי, אנדי קריסטיאה ציין במהלך הדיון בפרלמנט כי "מודל ההי-טק הירושלמי הוא נכס ייחודי וסיפור הצלחה מדהים. אני שמח שחברינו מהעיר נענו להזמנתנו לשתף מניסיונם כאן בפרלמנט האירופאי, לטובת חיזוק היחסים בין ישראל לאיחוד".

יוזם האירוע, מנכ"ל איגוד הארגונים היהודים באירופה, הרב מנחם מרגולין, אמר כי "אירופה צמאה ללמוד על מודל ההי-טק הירושלמי שמיקם את העיר כאחד ממוקדי ההי-טק הצומחים ביותר בעולם. המטרה שלנו היא להראות לבכירי האיחוד האירופי את הצד האחר של ירושלים. אין לי ספק שדווקא על רקע הביקורות האחרונות שנשמעות מהאיחוד על מדיניות ישראל, אירועים מסוג זה מאפשרים לפרלמנטרים להזדהות יותר עם ישראל ומחזקים את שיתוף הפעולה בין המדינות".