אולמרט:
ירושלים חשובה לרגב- לכן היא גרה בת"א

ראש הממשלה לשעבר ביקר את שרת התרבות בעקבות ביטול המשחק עם נבחרת ארגנטינה, ולא מתרגש מטרור העפיפונים. "אנחנו מאבדים פרופורציה".

ערוץ 7 , כ"ה בסיון תשע"ח

ירושלים חשובה לרגב- לכן היא גרה בת"א-ערוץ 7
אהוד אולמרט
צילום: פלאש 90

ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט שוחח הבוקר (ו') עם ניסים משעל ברדיו 103fm, בריאיון שהתחיל בהתייחסות להגעתו של אולמרט לאירועי שבוע הספר בירושלים, שם חתם על עותקים מספרו החדש.

בהמשך הגיעו לנושאים שעל סדר היום הציבורי, ולא חסך בביקורת על הטיפול הממשלתי בהם.

אולמרט סיפר כי פגש את כוכב ברצלונה ליונל מסי מעבר לים. "מישהו אמר לו שאני מי שאני והוא ניגש ולחץ לי יד, ואף הצטלמנו".

מה אתה חושב על מה שקרה עם השרה רגב?

"מבלי להתייחס אישית, ההתנהלות של כולם הייתה בלתי־ראוייה. ההחלטה של ארגנטינה לא מכבדת, אך מצד שני מנסים ליצור כאן דרמה דמגוגית סביב קיום המשחק בירושלים. בואו נשים יד על הלב, נבחרת ישראל שיחקה עשרות שנים באיצטריון ברמת גן. גם כשאיצטדיון טדי הוקם בבירה לפני 25 שנה, והיה ראוי למשחקים בינלאומיים, הנבחרת המשיכה לשחק ברמת גן, ואני לא זוכר שמישהו מכל מפלגה עשה מזה עניין או דרמה שמכריעה את גורל מעמדה של ירושלים. נו באמת, זה מה שמשנה? אם ארגנטינה תשחק או לא בירושלים?"

כן, אבל מירי רגב אומרת שירושלים היא בירת ישראל.

"ולכן היא גרה בתל אביב ומשרדה בתל אביב. באמת, בואו נפסיק עם הצביעות, ההתחסדות וגלגול העיניים הזה. ממשלת ישראל הייתה צריכה להשקיע מיליונים בפיצוי מארגני המשחק כדי שיעבור לירושלים - הייתי מוציא את הסכום הזה על דברים הרבה יותר חשובים לירושלים מאשר המשחק הזה".

יש פריימריז בליכוד, אהוד, אתה מכיר את זה, לא?

"אני כבר לא זוכר את זה".

בואו נדבר על עזה ועל טרור העפיפונים.

"קודם כל, שלא יהיה ספק. העמדה של ישראל היא מוצדקת. לא יעלה על הדעת שאנשי חמאס ינסו לפרוץ את הגדר ולחדור לישראל. באיזה אמצעים אנחנו עושים את זה? זו שאלה שאני לא יודע להשיב עליה כי אני לא מעורה בפרטים. העפיפונים האלה גורמים נזק, אבל נדמה לי שאנחנו קצת מאבדים פרופורציה. אפשר למצוא דרך חכמה ואינטלגנטית לטפל בזה בצורה ראויה, כדי לעצור את 'מתקפת העפיפונים שמאיימת על מדינת ישראל', באמת".

אז מה אפשר לעשות בעזה?

"אין ספק שהמצב בעזה הוא על סף פיצוץ פנימי. בדרך לפתרון צריך להפסיק את ההתלהמות המילולית, הפופוליסטית, הצעקנית הזו - שהיא שלטת בשיח הציבורי־הפוליטי של מדינת ישראל".

לסיום, רבים שואלים האם החיידק הפוליטי עוד בוער בך?

"אני מרשה לעצמי מדי פעם להתייחס למה שקורה, אבל הזירה הפוליטית לא על סדר היום הפוליטי שלי כרגע".