על כל עפיפון - בית חדש בעוטף עזה

תושבי עוטף עזה לא מתייאשים מהשריפות, "על כל עפיפון שנשרף אנחנו נבנה עוד בית, נראה לי שזה יותר מעצבן מטנקים שמוצבים על הגדר".

בני טוקר , כ"ז בסיון תשע"ח

על כל עפיפון - בית חדש בעוטף עזה-ערוץ 7
עפיפוני תבערה
צילום: רויטרס

תושבי עוטף עזה לא מתייאשים ולמרות השריפות הרבות ממשיכים לבנות בתים ולקלוט תושבים חדשים.

יפעת בן שושן, תושבת נתיב העשרה, מתארת חיים במציאות מטורפת של טרור עפיפונים מרצועת עזה. "לראות את כל מה שזרענו הולך ונהרס זה לא קל, לפני שבוע שמורת כרמיה בערה, שליש ממנה נשרף וככה זה מעל חודשיים .כואב לי על החקלאים, ליבי ליבי על כך שכל מה שהם זרעו הולך ונהרס".

לדבריה על כל עפיפון שנוחת התושבים בונים עוד בית, "זה אולי מוריד את מצב הרוח אבל במפורש לא מייאש. בסוף השבוע קיבוץ ניר עם חגג 75 שנה לעלייתו ואנחנו בנתיב העשרה חוגגים את בניית השכונה מול בית חאנון. על כל עפיפון שנשרף אנחנו נבנה עוד בית, נראה לי שזה יותר מעצבן מטנקים שמוצבים על הגדר".

בן שושן מפתיעה ואומרת שהביקוש לקליטת תושבים בעוטף דווקא עולה בימים אלה, "לעוטף יש שם טוב, הקהילות פה חזקות ואצלנו כבר אין בתים להשכרה. יש קליטה נרחבת בכל הקיבוצים ומאז צוק איתן יש השקעה מאסיבית של הממשלה".

''אמנם ישראל נסוגה מעזה אבל אנחנו ממשיכים להתמודד עם עזה ותמונה אחת של פלשתיני הרוג על הגדר פוגעת בהסברה שלנו. צריכים לשקם שם את התשתיות ואת העם שגר שם".