"תורה עם דרך ארץ" – זו לא סיסמא

במרחבים ירוקים ואווירה של תורה מתחנכים ילדי גנים לצד תלמידי ישיבת הסדר, בני חו"ל לצד מסגרות המשך לצעירים. קרית חינוך שעלבים

תוכן שיווקי , כ"ח בסיון תשע"ח

"תורה עם דרך ארץ" – זה לא סיסמא, זה דרך חיים!

במרחבים ירוקים ואווירה של תורה וערכים, בשטח גדול ומטופח מתחנכים ילדי גנים לצד תלמידי ישיבת הסדר, בני חו"ל לצד מסגרות המשך לצעירים אחרי תיכון. זוהי קרית חינוך שעלבים - כבר 58 שנים.

"אם ישאלו אותי מה הייחודיות של קריית החינוך שעלבים", אומר הרב מיכאל ימר, ראש ישיבת ההסדר שעלבים, "התשובה הראשונה שלי תהיה - הרוח. הרוח שמשרה אווירה של תורה, של רעות, של אהבה לזולת ועזרה לאחר לצד מצוינות וגדלות ראש. אפשר למלא את בתי המדרש ומוסדות החינוך בעזרים טכניים ופיזיים, אבל בסוף הכל מתחיל ונגמר ברוח".

כך בוחר ראש ישיבת ההסדר בקרית החינוך שעלבים להסביר את הייחודיות אותה נושאת קרית החינוך במשך שנים רבות.

ראש הישיבה מוסיף, "הדרך החינוכית 'תורה עם דרך ארץ' היא נר לרגלנו. אנחנו מחנכים את תלמידנו להשתלב בכל תחומי החיים במדינה לשאוף למנהיגות ולמצוינות ולחיות בכל עשייתם חיי תורה מלאים!

אנחנו מסבירים ומדגימים בכל עת לתמידים את המשמעות של הרלוונטיות של התורה לכל תחום ותחום בחיי המעשה ובטח לאלו הבוחרים להישאר בעולמה של תורה!".

תחילת המסע של קריית החינוך, שנמשך כבר 58 שנים, החל בהקמתה של ישיבת ההסדר על ידי קיבוץ שעלבים כאשר בראש הישיבה עמד הרב מאיר שלזינגר ששימש אז כרב הקיבוץ .

לאחר עשור של פעילות הוקמה גם הישיבה התיכונית, המחנכת מאז ועד היום דורות של נערים, ולאחר מכן הוקמה האולפנה שהצמיחה מתוכה בוגרות רבות, בהמשך נפתחו מוסדות נוספים כמענה לצורך הגובר לחינוך תורני איכותי ברמה לימודית גבוהה: פעוטון לגיל הרך גני ילדים לגדולים יותר, בתי-ספר "שלהבת" לבנים ולבנות, ישיבה תורנית לאומית "דרך החיים", "שלוחה" שהיא גם ישיבת הסדר אולם במסלול ייחודי וכולל אברכים לרבנות ולדיינות.

בשנת תשל"א, מתוך רצון לחזק את הקשר של בני הנוער מהתפוצות לארץ ישראל, החליטו בקריית החינוך להפעיל תוכנית לבני חו"ל שיגיעו לשנה או שנתיים ללמוד בארץ וכן מדרשה לבנות השוכנת בירושלים לבנות חו"ל המגיעות לתוכנית דומה. עד כה ההצלחה מרשימה וקרוב לארבעים אחוז ממסיימי התוכנית עלו לארץ.

לצד הישגים מרשימים, פרסי חינוך והוקרה, בקרית החינוך אומרים כי הם "שמים את הדגש העיקרי על קידומו האישי והערכי של התלמיד. מבחן ההצלחה שלנו הוא: "רמה תורנית גבוהה עם יראת שמיים". בנוסף, קריית החינוך מאפשרת תנאים אופטימאליים לכל הבא ללמוד בשעריה, ומוצאת חשיבות בכך שהרבנים ורבים מהצוות החינוכי מתגוררים בקריה. ברחבי הקרייה פרושים מרחבים ירוקים גדולים, המאפשרים לתלמידים בה לנצל את השעות הפנויות למפגשים חברתיים.

"הקו החינוכי המשותף לכל מוסדות הקריה הוא חינוך בערכי תורה עם דרך ארץ", אומר הרב מתניה אריאל, ראש הישיבה הקטנה "דרך חיים", "למעשה מדובר בחינוך לחיי תורה מלאים ולהשתלבות בכל תחומי העשייה במדינה, מתוך ראייה חברתית-ערכית כוללת ולהבין מה היא טובת עם ישראל".

בכל מוסדות החינוך, עד לגיל 18 משולבים לימודי קודש ברמה גבוהה ביותר יחד עם לימודי מקצועות החול שגם הם נלמדים ברמת מצויינות.

ראש האולפנה, הרב ישי מאיר מבקש להדגיש את ערך המעורבות החברתית עליו שמים דגש נכבד במוסדות הקריה, "קריית חינוך שעלבים ידועה בעשייה של תלמידיה ובוגריה למען עם ישראל וארץ ישראל. החל מגיל צעיר מתחנכים התלמידים לעשייה ולתרומה לחברה. תלמידי ובוגרי קריית החינוך נמצאים בחוד החנית של העשייה החברתית למען העם והארץ, ולא בכדי".

הביקוש הגדול להירשם לכל אחד ממוסדות הקריה מוכיח כאלף עדים על ההצלחה והתנופה בה נמצאת כיום קריית החינוך.

להשתתפות ביום ההתרמה המיוחד לחצו כאן