למרות הBDS: גובר קולם של תומכי ישראל

מאות משתתפים נכחו בכנסים על התיישבות ביו"ש והמאבק בחרם העולמי והביעו תמיכה בהתיישבות. "נחשפו לאמת ולא מה שמשדרת להם התקשורת''.

אלירן אהרון , כ"ז בסיון תשע"ח

מקווים שכל משתתף כזה יהיה 'שגריר' של ההתיישבות בארצו
מקווים שכל משתתף כזה יהיה 'שגריר' של ההתיישבות בארצו
צילום: לב העולם

מאות משתתפים גדשו כנסי תמיכה בישראל ובהתיישבות ביו"ש, שנערכו באירופה.

הכנסים נערכו בערים שונות בנורבגיה, פינלנד וגרמניה, בהם הרצה עו"ד נתי רום, מייסד ארגון "לב העולם" הנאבק בחרם העולמי על יהודה ושומרון.

בכנסים הוגש כיבוד מתוצרת ישראל וחלק מהכנסים אובטחו ע"י המשטרה המקומית מחשש לפגיעה מצד פעילים אנטי- ישראליים.

המשתתפים נחשפו למידע רב אודות מציאות החיים ביהודה ושומרון, ההיסטוריה של האזורים הללו והקשר ביניהם לבין עם ישראל. במהלך ההרצאה נחשפו המשתתפים גם לעובדה כי האיחוד האירופי וחלק מממשלות אירופה מעבירות כספים רבים לארגוני שמאל רדיקליים אנטי-ישראליים וכן לרש"פ שמעבירה אותם כמשכורות למחבלים בכלא הישראלי.

המשתתפים הביעו התעניינות רבה בנאמר ושאלות רבות נשאלו במהלך ההרצאות, וכן הביעו תמיכה רבה בישראל ובעם היהודי. בחלק מההרצאות ניגנו משתתפים ושרו שירים יהודיים וישראליים ורבים מהם הבטיחו לשמור על קשר עם ההתיישבות ביו"ש וביקשו לסייע ולתמוך בכל דרך אפשרית.

עו"ד רום תיאר כי "הייתה חוויה מאוד טובה באירופה. נחשפנו לכמות התמיכה והחיזוק של רבים באירופה כלפיי ישראל. ככל שתנועות אנטישמיות ובתוכן תנועת ה- BDS ממשיכות בהסתה נגד ישראל ומשתמשת בנרטיבים שקריים – כך גובר קולם של האזרחים תומכי ישראל בעלי המצפון והיושר המוסרי באירופה, שרוצים לחשוף את הצביעות, והקול הזה מקבל יותר ביטוי.

''היה מרשים לראות את כמות הפניות שקיבלנו להמשך קשר. האנשים נחשפו לאמיתות על מציאות חיינו ביו"ש, על מה שקורה שם מהשטח ולא ממה שמשדרת להם התקשורת בארצם, ואנחנו מקווים שכל משתתף כזה יהיה 'שגריר' של ההתיישבות בארצו, ויחד נאיר עוד ועוד את האמת אל מול שקרי תנועות החרם".