'שוטרים צריכים לשמור ולא להטריד מינית'

הנער שצולם על ידי שוטרי משמר הגבול בעת שטבל במעיין ביישוב יצהר, חזר היום (ראשון) אל המקווה ושחזר את שאירע.

''ירדנו אני ועוד שני חברים שלנו למעיין לטבול, ראינו מאחורינו ג'יפ של משטרת ישראל... ירדנו אל המקווה לטבול ופתאום המג''בניקים ירדו לפה, התחילו לצלם אותנו ולא היה לנו נעים שצילמו אותנו ערומים אז ניצמדנו לקיר''.

בשלב זה, סיפר הנער, השוטרים התרחקו מעט והנער וחברו יצאו מהמעיין. ''לא הספקנו להתלבש, הם חזרו והמשיכו לצלם אותנו. אחרי זה כשהתלבשנו הם נסעו''.

הנער מתאר את תחושת ההשפלה, ''ממש לא היה נעים שמצלמים אותנו ערומים וחבל שזה מה שמשטרת ישראל עושה במקום לשמור עלינו''.

אביו של הנער אמר לערוץ 7, ''המצב הזה שבו הילד שלי ניגש אלי בלילה ואומר לי 'אבא עשו לי כך וכך, התעללו בי מינית', ודווקא על ידי שוטרי משטרת ישראל שאמורים לשמור עלינו - זה לא מצב שאנחנו יכולים לשתוק עליו.

''אנחנו נעשה כל מה שאנחנו יכולים כדי ששוטרי המג"ב האלה לא יסתובבו פה, הם צריכים לשמור עלינו ולא להתעלל מינית בילדים שלנו, אנחנו צריכים לעצור את זה עכשיו", הוסיף האב.

עו"ד מנשה יאדו מארגון חוננו שמסייע לקטין מסר, "מדובר באירוע חמור. לצערי זה לא אירוע שעומד בפני עצמו, זה נראה יותר כתולדה של יחסי עוינות בין המשטרה לתושבים. דווקא בשעה זו שיש שיטור אינטנסיבי ביצהר, השוטרים חייבים לדעת את הגבולות שלהם. אם אין הצדקה ברורה, לא פוגעים באזרחים''.

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: ''בתקופה האחרונה פועלים כוחות הביטחון ביו״ש למניעה וסיכול פשיעה, בין היתר, בעקבות מספר אירועי תג מחיר שאירעו לאחרונה באזור. בתוך כך, מתמודדים הכוחות עם פרובוקציות חוזרות ונשנות מצד האוכלוסייה המקומית בניסיון לרפות את ידינו מביצוע פעילות אכיפה ומניעה.

''הלוחמים שהיו במקום ביקשו לברר את זהותם של הצעירים לצרכי בדיקה פנימית, לאחר שאלו לא שעו להוראותיהם בדרכם למעיין - ולא מעבר לכך. לכל אדם אמנם שמורה הזכות להתלונן כלפי כל אדם, אולם אין זה אומר כי תלונתו מוצדקת וכפי שהוכח בעבר - מרבית התלונות כלפי שוטרים מתבררות כלא מוצדקות ומסתיימות בלא כלום לאחר בדיקתן.

''מטבע הדברים לא נוכל להתייחס לטענות שעה שאלו נבדקות ע״י הגורמים המוסמכים, אולם נציין כי ראוי היה לכל הפחות להמתין לסיום בדיקה זו, במקום להסיק מסקנות חפוזות כלפי אירוע זה או אחר באופן שעלול להטעות את ציבור הקוראים ולחטוא לאמת''.