הרב שטיינזלץ
הרב שטיינזלץ צילום: חזקי ברוך

מאות בני אדם השתתפו הערב (ראשון) באירוע "גאלה" לכבודו של הרב עדין אבן ישראל שטיינזלץ, חתן פרס ישראל למדעי היהדות, בעל עיטור נשיא המדינה ויקיר העיר ירושלים על מפעל חייו בתחום ביאור ופירוש ספרי התלמוד.

האירוע התקיים במלון אוריינט בירושלים. כבר בקבלת הפנים המרשימה ניתן היה לצפות בכל הכותרים של הרב שטיינזלץ, ובמצגת מולטימדיה הסוקרת את פועלו, מוסדות החינוך שהקים, והפרויקטים החינוכיים הרבים שיזם.

ראש הממשלה בנימין נתניהו שלח ברכה מצולמת שבה אמר "אתה אחד המפרשים הגדולים של דורנו ויש לך מעיינות של ידע כבירים בכל תחום ותחום. נפגשנו שלוש פעמים בילדותנו, היית גדול מאיתנו, ובפעם השניה ביקשתי לקבל ממך שיעורים להחכים, והיית פותח דף ומלמד-מדבר, מחכים באלף דרכים בצורה כובשת ומרתקת. בפעם השלישית שלמדתי מספריך ראיתי את כל ההתפתחות וההגות שלך, ואני מודה לך בשם כל עם ישראל על הזכות הגדולה שלך''.

הרב שמתאושש מאירוע מוחי קשה שעבר נכח בערב והיה נרגש מאוד. בשיאו של האירוע נהנו האורחים מנאומו של רבה הראשי של בריטניה לשעבר, הרב לורד יונתן זקס, שסיפר על הקשר העמוק שלו עם הרב שטיינזלץ, ומהופעה של גדול הזמר החסידי אברהם פריד.

באירוע הוצג פרויקט עתידי שצפוי לצאת לדרך עד סוף השנה הבאה: מאגר דיגיטלי עם כל כתביו של הרב שטיינזלץ בפלטפורמה גלובלית שתהיה זמינה לכל אדם בכל מקום בעולם.

המועמד לראשות העיר ירושלים משה ליאון השתתף בערב החגיגי, בירך את הרב באריכות ימים וציין כי ספריו הרבים הביאו לקירוב מיליוני אנשים ליהדות.

השר להגנת הסביבה זאב אלקין סיפר בנאומו כי "הדמות המיוחדת של הרב הובילה אנשים רבים לפגוש את היהדות בדרך המיוחדת שלו, בדמותו, בספריו ובמוסדותיו. לא הייתי מגיע לאן שהגעתי לולא אותה פעילות חשובה מאוד של הרב בברית המועצות, עוד כשאף אחד לא היה שם בתקופת מסך הברזל".