בני גנץ:
דרכו של הרב רונצקי ממשיכה גם היום

הרמטכ"ל לשעבר השתתף בעצרת לזכר הרב אביחי רונצקי זצ"ל בבסיס פלמחים. "הרב תמיד הקפיד על מחוברות למשימות המבצעיות ולחיילים בשטח".

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"ז בסיון תשע"ח

הרב עמאר, הרב קרים ובני גנץ
הרב עמאר, הרב קרים ובני גנץ
צילום: דובר צה"ל

הרבנות הצבאית ערכה הערב (ראשון) עצרת לזכרו של תת-אלוף הרב אביחי רונצקי זצ״ל, הרב הראשי לצה''ל לשעבר שהלך לעולמו לאחר מאבק ממושך במחלה קשה.

העצרת התקיימה בבסיס פלמחים במעמד הרב הראשי לצה"ל תת-אלוף הרב איל קרים, בני משפחתו של הרב רונצקי, הרמטכ''ל לשעבר רא״ל (במיל׳) בני גנץ, סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן והרב הראשי לירושלים הרב שלמה עמאר.

הרבצ"ר הנוכחי הרב קרים סיפר כי ״הנקודה המרכזית של הרב רונצקי שעליה נשען הכל: איכפתיות והתעניינות בכל אדם, תוך יכולת לראות מה שלא ראו אחרים. כמשה רבינו, אבי המנהיגים, ידע גם הרב רונצקי שכוחו של מנהיג הוא ביכולת להבחין בפרטים הקטנים. הוא תמיד שם לב דווקא אליהם".

הרב קרים
צילום: דובר צה"ל

הרמטכ''ל לשעבר גנץ אמר בעצרת כי ״מורשתו של אדם נשארת גם לאחר לכתו. הרב רונצקי ז״ל תמיד הקפיד על מחוברות גדולה למשימות המבצעיות למפקדים ולחיילים בשטח. הוא עסק במהות ובמשמעות ועל כך הערכתי הרבה אליו, אל דרכו ואל מורשתו אותה אתם ממשיכים היום".

בנו של הרב רונצקי ז״ל, משה רונצקי, נאם גם הוא ואמר "נאמרו פה הרבה דברים ואני חושב שכל אחד מהיושבים פה וכל אחד שהכיר את אבא קיבל רסיס קטן או גדול שהוא יכול לקחת איתו הלאה כמו שהרב הצבאי אמר- אנחנו מסתכלים קדימה ויש לנו הרבה על מה להתנחם כי אבא עשה הרבה. אנחנו רוצים שהדרך שלו והרוח שלו ימשיכו הלאה על ידי כך שכל אחד ייקח בעצם משהו איתו הלאה".