גאווה יהודית
גאווה יהודיתצילום: דוברות זהות

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב, הגיע לצפות בפעילות של מרכזי "זהות" בבתי הספר.

במהלך הסיור שהתקיים ביום שישי האחרון, נחשף המנכ"ל לפעילות ערכית-חוויתית המצליחה להפגיש את תלמידי בתי הספר עם עולם הערכים היהודי, ולעורר את תחושת השייכות והגאווה שבזהות היהודית.

בביקורו ראה אבואב פעילות אינטרקטיבית בנושא גיבורי העם היהודי, משחקי ידע, חידוני שלטים, מפגשי דילמה, ופעילות הורים וילדים לסיכום הפעילות השנתית.

בבתי הספר פגש המנכ"ל את המנהלים והמנהלות, צוותי ההוראה ונציגי ההורים. הם שיתפו את המנכ"ל בהערכתם הרבה למרכזי ''זהות'', למדריכים ולבנות השירות. בנוסף דובר על אתגרי קמפיין ההדתה והחסמים השונים המקשים על קיום הפעילות במקומות שונים.

בסיור השתתפו מנהל האגף לתרבות יהודית הרב איתיאל בר לוי, מנהל אגף שירות לאומי דוד פלבר, המפקח על המרכזים הרב אליעזר שחור, מנכ"ל ''זהות'' ישראל בן פזי ויו"ר ''זהות'' רועי צדוק. במהלך הסיור חזו המשתתפים בפעילותם של בנות השירות של "זהות" וחוו מקרוב את העוצמה והיחודיות שמביאות איתן בנות השירות הלאומי.

לדברי אבואב, היתרון היחסי שמביאות איתם בנות השירות, המסוגלות להעביר תוכן משמעותי, ידע וחוויה, תוך קשר אישי עם התלמיד, ודיבור בגובה העיינים ניכר לעין כל. לדבריו, המשרד רואה בתומכי ההוראה כוח משמעותי המסוגל להביא ערך מוסף רב לתועלת התלמידים וצוותי ההוראה.