ח"כ שטרן זועם: "אין ממשלה בישראל"

ועדת החוץ והביטחון אישרה לקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק לקיזוז משכורות מחבלים של ח"כ אלעזר שטרן ואבי דיכטר.

הצעת החוק הפרטית אושרה בניגוד לעמדת הממשלה ללא שום סעיף המאפשר גמישות לממשלה לבטל או להקפיא את הקיזוז.

ח"כ ואלוף (במיל') אלעזר שטרן אמר לאחר האישור, "החוק מתקן עוול היסטורי. זה חוק שיצמצם את הטרור, חוק שתואם את ערכי המוסר הבסיסיים ביותר של כל חברה אנושית. לא ברור כיצד הוא לא חוקק עד היום. אין לי ספק שצמצום הטרור הוא מקדם סיכוי לשלום."

יו"ר הוועדה ח"כ אבי דיכטר הוסיף, "היום עשינו היסטוריה. מדינת ישראל לא תהיה צינור להעברת כספי טרור למחבלים. זו שליחותינו וזה תפקידנו - לשמור על בטחונם של אזרחי ישראל ולנקוט בכל דרך שעשויה להוריד את מפלס הטרור נגדנו, כולל קיזוז כספים. האבסורד הזה נגמר".

יו"ר תנועת "אם תרצו" מתן פלג שתנועתו מלווה את המשפחות השכולות בירך ואמר, "אישורה של הצעת החוק היום לקריאה שניה ושלישית היא מהלך היסטורי שהיה אמור להעשות מזמן. אין מה שירפא את כאבן של המשפחות השכולות אבל הצדק סוף סוף נעשה. זהו עוד צעד קדימה ביצירת חבילת ההרתעה נגד הטרור".

אינדור: קיזוז משכורות המחבלים - החלטה מוסרית

יו"ר אלמגור מאיר אינדור שפעל לחקיקת החוק בירך על החלטת הוועדה, "זהו ניצחון של נפגעי הטרור בתום מאבק ארוך של שנה. משפחות שכולות ופצועים ששילמו בדם יקיריהם לעשות שינוי כדי שהבאים בתור לא ישלמו את מה שהם שילמו".

לדבריו, "ועדת חוץ וביטחון התעלתה מעל עצמה ומעל הלחצים הפוליטיים והמדיניים וקיבלה את העמדה שלפיה אמירה מוסרית עדיפה על פשרות פרגמטיות שבהן חלק מהכספים ימצאו את דרכם אל הרוצחים".

המשנה לראש עיריית ירושלים, דב קלמנוביץ' ,אשר היה שותף לדיונים בעניין קיזוז משכורות המחבלים, הביע גם הוא סיפוק מההחלטה, "בתור נפגע פעולות איבה אני מברך את החלטת ועדת חוץ וביטחון אשר נותנת את הגושפנקא לעמדתם של נפגעי הטרור לפיה: ההחלטה לקיזוז הכספים מהרש"פ שתומכת בטרור היא החלטה ערכית. לא ייתכן שבנושא כזה ייכנס שיקול דעת פוליטי שעלול לעקר את היוזמה מיסודה. לצערי, כפי שהוכח כבר, הכספים שמועברים למשפחות המחבלים מהווים תמריץ להכנס למעגל הטרור משום שאותם כספים מהווים פוליסת ביטוח למשפחותיהם. בזה, אנו צריכים להלחם ביד קשה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו