"וינטר - מהמפקדים הנועזים והמוכשרים"

שר החינוך בנט בהתייחסות ראשונה לסבב המינויים ולאי קידומו של וינטר, "‏מאחל הצלחה למפקדים שנבחרו להוביל את צה"ל בשנים הקרובות".

ערוץ 7 , כ"ח בסיון תשע"ח

מאחל הצלחה. בנט
מאחל הצלחה. בנט
צילום: הלל מאיר/TPS

שר החינוך נפתלי בנט התייחס אחר הצהריים (שני) להחלטתו של הרמטכ"ל שלא למנות את תא"ל עופר וינטר למפקד אוגדה בסבב המינויים הנוכחי.

"מהיכרות של 28 שנה עם צה"ל ועם מבצעיו כולל השתתפות בקבינט במהלך 'צוק איתן' אני סבור שתא"ל עופר וינטר הוא ממפקדי השדה הנועזים והמוכשרים שקמו לישראל בדור האחרון", אמר בנט.

"‏מאחל הצלחה למפקדים שנבחרו להוביל את צה"ל בשנים הקרובות. אני סמוך ובטוח שיצליחו במשימתם בשמירה על בטחונה של מדינת ישראל", הוסיף.

תא"ל עופר וינטר, שהתמודד על שיבוץ כמפקד עוצבת הפלדה וכמפקד עוצבת הגליל לא קודם בדיון השיבוצים שנערך הבוקר בראשות הרמטכ"ל לאף אחד משני התפקידים בהם היה מעוניין, וכעת הוא עשוי לשקול את המשך דרכו בצה"ל.

וינטר שימש בעבר כמח"ט גבעתי וכיום משמש בתפקיד ראש מטה פיקוד מרכז בדרגת תא"ל. בעבר הבהיר כי הוא עשוי לפרוש מהצבא במידה שלא יקודם לתפקיד משמעותי ויוחלט להציע לו תפקיד רוחב נוסף.

נזכיר כי לאחר מבצע "צוק איתן" הוכנס וינטר לסוג של "הקפאה" לאחר שכמח"ט גבעתי במבצע הפיץ לחיילי ומפקדי החטיבה "דף קרבי" שעורר סערה תקשורתית.

"ההיסטוריה בחרה בנו להיות בחוד החנית של הלחימה באויב הטרוריסטי העזתי, אשר מחרף מנאץ ומגדף, אלוקי מערכות ישראל", הוא כתב אז והוסיף: "אני נושא עיניי לשמיים וקורא עימכם שמע ישראל, ה' אלוקינו, ה' אחד".

וינטר נחשב לאחד ממפקדי השדה הטובים ביותר בצה"ל, אולם הסערה התקשורתית שפרצה סביבו בתקופת צוק איתן הכבידה כאמור על קידומו. וינטר אמנם קודם לדרגת תא"ל אך לא זכה בתפקיד משמעותי.