דובר צה"ל דוחה את הטענות

דובר צה"ל בעקבות סערת אי מינוי וינטר, "כל נסיון לשוות לתהליך מימד מגזרי- הוא מגוחך, שקרי וחסר כל אחיזה במציאות".

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"ח בסיון תשע"ח

וינטר ואיזנקוט
וינטר ואיזנקוט
צילום: דובר צה"ל

דובר צה"ל תא"ל רונן מנליס פרסם הודעה חריגה בה הוא דוחה את הטענות שנשמעו לאורך היום (שני) בעקבות ההחלטה לא לקדם את תא"ל עופר וינטר לתפקיד מפקד אוגדה.

"דיוני השיבוץ של מפקדים בצה"ל מנוהלים ומסוכמים בצורה מקצועית ועניינית על ידי הרמטכ"ל ובהשתתפות אלופי המטה הכללי", ציין מנליס.

לדבריו, "היום סוכמו ויועלו לאישור שר הביטחון - שיבוציהם של קצינים בדרגת תא"ל בהם גם מפקדי אוגדות, קצינים מצטיינים מחוד החנית והלחימה שיובילו את צה"ל בשנים הקרובות".

"כל אמירה אחרת או נסיון לשוות לתהליך מימד מגזרי- הוא מגוחך, שקרי וחסר כל אחיזה במציאות", הוסיף מנליס.

גורם בצה"ל שהתייחס לנושא ציין כי דיוני איוש לתפקידי קצינים בדרגת תת אלוף בצה"ל - טרם הסתיימו.

תא"ל עופר וינטר, שהתמודד על שיבוץ כמפקד עוצבת הפלדה וכמפקד עוצבת הגליל לא קודם בדיון השיבוצים שנערך הבוקר בראשות הרמטכ"ל לאף אחד משני התפקידים בהם היה מעוניין, וכעת הוא עשוי לשקול את המשך דרכו בצה"ל.

וינטר שימש בעבר כמח"ט גבעתי וכיום משמש בתפקיד ראש מטה פיקוד מרכז בדרגת תא"ל. בעבר הבהיר כי הוא עשוי לפרוש מהצבא במידה שלא יקודם לתפקיד משמעותי ויוחלט להציע לו תפקיד רוחב נוסף.

נזכיר כי לאחר מבצע "צוק איתן" הוכנס וינטר לסוג של "הקפאה" לאחר שכמח"ט גבעתי במבצע הפיץ לחיילי ומפקדי החטיבה "דף קרבי" שעורר סערה תקשורתית.

"ההיסטוריה בחרה בנו להיות בחוד החנית של הלחימה באויב הטרוריסטי העזתי, אשר מחרף מנאץ ומגדף, אלוקי מערכות ישראל", הוא כתב אז והוסיף: "אני נושא עיניי לשמיים וקורא עימכם שמע ישראל, ה' אלוקינו, ה' אחד".

וינטר נחשב לאחד ממפקדי השדה הטובים ביותר בצה"ל, אולם הסערה התקשורתית שפרצה סביבו בתקופת צוק איתן הכבידה כאמור על קידומו. וינטר אמנם קודם לדרגת תא"ל אך לא זכה בתפקיד משמעותי.