"עידן חדש של טרור"

ראש המועצה האזורית חוף אשקלון מתייחס לבלון התבערה שנחת בשטח המועצה. "על משרדי הממשלה להכין תוכנית כלכלית שתאפשר לנו התמודדות"

ערוץ 7 , כ"ח בסיון תשע"ח

"עידן חדש של טרור"    -ערוץ 7
יאיר פרג'ון ראש מועצת חוף אשקלון
דוברות מועצת חוף אשקלון

בלון תבערה, ששיגרו מחבלים מרצועת עזה, נחת אחר הצהריים (שני) על גג מבנה באחד הישובים במועצה האזורית חוף אשקלון וגרם לדליקה.

לא היו נפגעים ונזק קל נגרם למבנה. צוות כיבוי כיבה במהירות את השריפה.

ראש מועצת חוף אשקלון, יאיר פרג'ון התייחס לאירוע ואמר, "בימים אלה הסתיים הקציר ברוב השדות. בהתחלה אמרו: 'עפיפונים זה משחק ילדים'. אחר כך העפיפון הגיע יחד עם לפיד בוער והשדות החלו להישרף".

"התארגנו כאן באזור עם קומביינים מכל הארץ וקצרנו את השדות כמה שיותר מהר. לשמחתי, משרד החקלאות נרתם וסייע לחקלאים במתן תקצוב להקדמת הקציר. והנה, מגיע גם בלון ההליום, שיכול להגיע עד שמונה ועשרה ק"מ מהגבול. אז מה הבעיה? הפתרון לכאורה הוא פשוט: ניתן היה להפסיק את אספקת גז ההליום לרצועת עזה, אלא שיש בעיה: גז הליום משמש את בתי החולים ברצועת עזה ומבחינתנו, כל מה שקשור לרפואה והצלת חיי אדם - אנחנו לא מגבילים", אומר פרג'ון.

לדבריו, "בינתיים, הבלונים ממשיכים להגיע מרצועת עזה ואני סבור שעם תום עונת הקציר, יתגברו גם הניסיונות לשלוח גם בלוני נפץ. אנחנו נכנסים לעידן נוסף של טרור שגם איתו אנו צריכים לדעת להתמודד ואני בטוח שגם כאן המדינה תצטרך להשקיע הרבה מאוד משאבים וכמו שהתמודדה עם הפצמ"רים והקסאמים, המדינה תתמודד עם בלוני הנפץ והתבערה. אני סמוך ובטוח שגם כאן, הצבא עם יכולותיו הטכנולוגיות, יתן לזה פתרון".

לדבריו, בינתיים על המדינה לפתור גם את הבעיות הכלכליות שגורמים עפיפוני הטרור. "אני סבור כי משרדי הממשלה הרלוונטיים חייבים לשבת עם ראשי הרשויות בעוטף עזה על מנת להכין תכנית כלכלית רב שנתית שתאפשר לנו להמשיך והתמודד עם מגוון פעולות הטרור שבא לפתחנו".