צה"ל לא צריך להילחם במחצית מחייליו

הרב שמואל אליהו לא מתפלא על ההחלטה לעצור את קידומו של תא"ל עופר וינטר. "אינני יודע מה מניע את הרמטכ"ל להיאבק בחיילים המסורתיים"

אלירן אהרון , כ"ח בסיון תשע"ח

רבה של צפת, הרב שמואל אליהו, מתקשה להתרגש מההחלטה שלא לקדם את תא"ל עופר וינטר לתפקידים בכירים יותר בצה"ל.

"זה לא מפליא שעצרו לו את הקידום. לא רק את הקידום שלו עוצרים, אלא את כל הקצינים הדתיים מונעים מלהגיע למטכ"ל שבו מתקבלות ההחלטות. מי שמסתכל על ההחלטות של הרמטכ"ל רואה שיש בהן קו מנחה מהיום הראשון. אתה לא יודע מה מניע אותו להיאבק בחיילים המסורתיים", אומר הרב אליהו בראיון לערוץ 7.

הוא תוהה מדוע הרמטכ"ל נוהג בצורה זה. "למה להיאבק בכל סממן דתי? למה להחליש את הכשרות, את הרבנים הצבאיים ואת המכינות הקדם צבאיות? בשביל מה אתה נאבק בחיילים הכי טובים שלך? הרי צריך לזכור שבבה"ד 1 כמעט חצי מהצוערים הם דתיים".

לרב אליהו יש גם פתרון לשאלה המהדהדת. "התשובה לכל הדברים האלה היא אותה החלטה אומללה לתת לארגוני שמאל ממינים שונים, להיות אלה שאחראים על הערכים של צה"ל ולהעביר את סדרות החינוך לקצינים. הם מנחילים בשיטתיות את כל ערכי השמאל ואת 'הסכנה הנוראה של הדתיים'. את התוצאה אנחנו רואים כעת".

"צה"ל לא צריך להיות גוף שנלחם בחצי מהחיילים שלו, המסורתיים והדתיים. צה"ל צריך להיות גוף מאחד ולא מפלג. אני קורא לראש הממשלה ולכל השרים לעצור ולומר לרמטכ"ל - צה"ל אינו כלי שרת בידך להנחיל ערכי שמאל", מסכם הרב אליהו.