נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ ומנהיג צפון קוריאה קים ג'ונג-און קיימו הלילה (שלישי) מפגש פסגה היסטורי במלון בסינגפור. בסיומו חתמו השניים על מזכר הבנות משותף בין המדינות.

לאחר החתימה אמר טראמפ, "אני גאה מאוד במה שקרה כאן היום. בילינו זמן רב יחד וזה עבד הרבה יותר טוב ממה שציפינו. אנשים יתרשמו ממה שנשיג". קים הודה לטראמפ על קיום הפגישה בסינגפור ואמר: "העולם יראה שינוי גדול".

על פי הדיווחים בכלי התקשורת כולל המסמך התחייבות של קים לפירוז חצי האי הקוריאני מנשק גרעיני ואילו טראמפ התחייב בשם ארה"ב לערוב לביטחונה של צפון קוריאה.

סמוך לשעה 04:00 לפנות בוקר (שעון ישראל) נפגשו השניים בכניסה למלון "קאפלה" ולחצו ידיים. לאחר לחיצת היד, ולפני הפגישה בארבע עיניים אמר טראמפ לכתבים כי הוא מאמין שהפסגה תהיה "הצלחה עצומה".

"זה הכבוד שלי, תהיה לנו מערכת יחסים נהדרת, אין ספק", הוסיף טראמפ.

קים הוסיף כי "לא היה קל להגיע לכאן. בשנים האחרונות היו קשיים בקשרים שלנו אבל התגברנו על כולם".

לאחר ההצהרה לעיתונאים נפגשו השניים אחד על אחד בחדר סגור במלון במשך כ-45 דקות.

טראמפ אמר בתום הפגישה כי היא היתה "מאוד מאוד טובה". לדבריו, "יש בינינו מערכת יחסים מצוינת".

לאחר הפגישה בארבע עיניים, קיימו השניים פגישה נוספת בליווי העוזרים והיועצים כדי לסייע בכתיבת ההסכמים בין טראמפ לקים. הפגישה תסתיים בארוחת צהריים משותפת.

בשעה 09:00 בבוקר (שעון ישראל) ימריא מנהיג צפון קוריאה מסינגפור ויחזור לפיונגיאנג. בשעה 15:00 בצהריים (שעון ישראל) יערוך טראמפ מסיבת עיתונאים וימריא לאחר מכן לוושינגטון.

בתום הפגישה נוכל לדעת האם פיונגיאנג בדרך לפירוק גרעיני שיירשם בהיסטוריה לזכותו של טראמפ, או שמא הפגישה תוכרז ככישלון דיפלומטי.

בחודשים האחרונים שני המנהיגים איימו זה על זה וקיללו האחד את השני. הלילה הם ירעיפו מילים טובות על הנחישות של עצמם. "תהיה לנו פגישה מעניינת, אני חושב שהיא תהיה יפה מאוד", אמר אתמול טראמפ לקראת המפגש עם קים.

סיון רהב מאיר בשיחה עם ד"ר גדי טאוב החדשות