הורי הפצועה בבית החולים העמק

שירות הביטחון הכללי עדכן בצהריים (שלישי) כי האירוע במהלכו נדקרה אתמול תלמידת אולפנה רעיה שובה מלכה בעפולה היה פיגוע שבוצע על רקע לאומני.

מוקדם יותר היום ביקשו הוריה של הנערה מהמשטרה להבהיר שאכן מדובר בפיגוע ולא להותיר את הרקע לאירוע בערפל.

"הערפל שנוקטים בו מקשה עלינו. אין לנו ספק שמדובר בפיגוע", אמרו ההורים הנמצאים סמוך למיטת בתם במחלקה לטיפול נמרץ בבית החולים העמק.

היום תבקש המשטרה להאריך את מעצרו של המחבל בבית המשפט השלום בנצרת. בשל מצבו הבריאותי, צפוי הדיון להיערך בהיעדרו.

ד"ר גיל הירשהורן, סגן מנהלת בית החולים העמקדוברות

הדיווח על הדקירה התקבל במוקד 101 של מד"א אתמול בשעה 11:52. חובשים ופרמדיקים של מד"א העניקו לצעירה טיפול רפואי ראשוני ופינו אותה לבית החולים העמק כשמצבה בינוני עד קשה.

הפרמדיקים של מד"א שימי פרג'י ונתי ליאני סיפרו: "כשהגענו למקום הייתה המולה גדולה. נערה כבת 18 ישבה על כיסא בכניסה לחנות כשהיא בהכרה וסובלת ממספר פציעות מדממות בפלג גופה העליון. הענקנו לה טיפול רפואי ראשוני מציל חיים שכלל עצירת דימומים ופינינו אותה לבית החולים העמק הסמוך".

השר אורי אריאל בביה"ח: הרקע מאוד ברור - לאומנידוברות בית החולים העמק

ד"ר גיל הירשהורן, סגן מנהלת בית החולים העמק, דיווח בצהריים על מצבה של הנערה. "המצב של הנערה ממשיך להיות יציב, היא בהכרה מלאה, בהשגחה בטיפול נמרץ. אנחנו ממשיכים בניטור, ממשיכים בטיפול ומעריכים שתוך מספר ימים נוכל להעביר אותה למחלקה כירורגית להמשך השגחה וטיפול", סיפר ד"ר הירשהורן.

בתשובה לשאלות העיתונאים ציין סגן מנהל בית החולים, "בשלב זה לא נראה שהיא צריכה לעבור ניתוח, היא מדברת ומתקשרת לאורך כל הדרך. אנחנו ממשיכים באותו טיפול רפואי, השגחה וניטור".

ד"ר הירשהורן סיפר כי הדוקר שהובא תחילה במצב בינוני לבית החולים לאחר שנורה בזירת הפיגוע הועבר אמש לבית חולים אחר על פי דרישת גורמים ביטחוניים.

השר אורי אריאל ביקר בבית החולים את שובה מלכה והבהיר, "הרקע הלאומני מאוד ברור, המטרה היתה לרצוח נערה. חייבים ליצור הרתעה ברורה".