ליברמן לעזתים: תעיפו את שלטון חמאס

ליברמן ביקר באוגדת עזה והאשים את חמאס בפגיעה בתושבים, "במקום שההליום ילך לחולים שזקוקים לשירות MRI הם משתמשים בו לרחפנים".

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"ט בסיון תשע"ח

ליברמן לעזתים: תעיפו את שלטון חמאס-ערוץ 7
השר ליברמן עם הרמטכ"ל באוגדת עזה
צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, ביקר הבוקר (שלישי) באוגדת עזה ובירך את מפקד פיקוד דרום הנכנס, אלוף הרצי הלוי.

"קודם כל באתי לברך את אלוף פיקוד הדרום החדש הרצי הלוי שנכנס רק השבוע למעשה לתפקידו, מאחל לו הרבה הצלחה. הרבה תודה לאלוף פיקוד דרום היוצא, אייל זמיר שהתמודד פה בצורה הכי אפקטיבית, הכי מוצלחת, במשך כמה שנים עם טרור מרצועת עזה, באמת מגיעה לו תודה גדולה מכל עם ישראל", אמר ליברמן.

שר הביטחון ניצל את הביקור לשיגור מסר לתושבי רצועת עזה, "אני גם רוצה להעביר מסר לשכנינו פה ברצועת עזה, תושבי עזה, אתם למעשה הפכתם לבני ערובה של שלטון החמאס. אתם יכולים לבנות עתיד הרבה יותר טוב עבור הילדים שלכם, אתם יכולים לקבל את כל הסיוע ההומניטארי, הכלכלי, האזרחי, אבל דבר ראשון תעיפו את שלטון החמאס. אנחנו מבקשים עוד פעם ופונים אליכם, תפעילו אתם לחץ על ראשי חמאס קודם כל להחזיר שבויים ונעדרים. עצם החזרת השבויים והנעדרים פותחת צוהר ענק, מבטיחה סיוע הומניטארי וכלכלי עבור כל תושבי עזה, ועד ששלטון חמאס יימשך לצערי הסיכוי לדו-קיום, לשיתוף פעולה, לעתיד טוב יותר לתושב עזה- פשוט לא קיים".

בתשובה לשאלה בנושא טרור העפיפונים אמר ליברמן, "אנחנו מתמודדים כמו שכבר אמרתי, כולל בדיון בכנסת אתמול, שני שליש מכל העפיפונים והרחפנים אנחנו מצליחים ליירט, למרות גידול בשימוש בכלי הזה גם כאן חמאס מנצל בצורה הכי נבזית וצינית את המערך הרפואי של רצועת עזה. אותו הליום שאנחנו מספקים לבתי חולים, לציוד רפואי, לשימוש בעיקר ב-MRI, במקום שההליום הזה ילך אכן לאותם חולים שזקוקים לשירות MRI הם משתמשים בו לרחפנים כדי לשגר ולהצית שדות פה בדרום. לכן אנחנו יודעים עם מי יש לנו עסק, אנחנו מכינים תשובה גם לאותו שליש של אותם מעופפים שמשגרים לכאן, אני חושב שהם מותחים את החבל יותר מדי ובסופו של דבר החבל הזה ייקרע."

ליברמן התייחס גם לפינוי נתיב האבות, "פינוי נתיב האבות זה חלק מן ההסדר שכולם התחייבו עליו, גם המתיישבים, גם הממשלה, הצענו אלטרנטיבה עבור תושבי נתיב האבות, אבל אני מקווה שהפינוי הזה יסתיים ללא אירועים חריגים. נפתח את היישוב, נמשיך לבנות."

שר הביטחון סירב להתייחס לביקורת בנוגע להחלטה על אי קידומו של תא"ל עופר וינטר למפקד אוגדה, "אנחנו לא דנים במינויים בתוך הצבא מעל מרקע הטלוויזיה ולא בתקשורת, כל מה שצריך לומר יאמר ואני לא מתכוון להמשיך בדיון הזה בתקשורת".