גלעד ארדן
גלעד ארדןצילום: קובי ריכטר/TPS

השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, נאם הערב (שלישי) באירוע הפתיחה של הכנס הבינלאומי לשרי ביטחון פנים והגנת המולדת.

הכנס, אותו יזם השר לביטחון הפנים גלעד ארדן מהווה את מפגש ההתנעה להקמת פורום בינלאומי ראשון מסוגו להתמודדות עם האיומים המשותפים בתחומי הטרור, ההסתה והסייבר.

בנאומו אמר השר כי "מפגש הפסגה המוצלח בין הנשיא טראמפ לבין מנהיג צפון קוריאה, קים ג'ונג-און הוא התפתחות מבורכת. הצלחתו של הנשיא טראמפ היום היא תולדה של החוזק והנחישות שהוא הפגין בפני איומי הגרעין הצפון קוריאנים. את אותו החוזק ואותה הנחישות הוא מפגין אל מול הממשל האיראני שלא זנח את מטרתו לפתח נשק גרעיני".

לדבריו, "מול אלה המאיימים על שלום העולם, בין אם מדובר בדיקטטורות או בטרוריסטים, עלינו תמיד לאמץ עמדה של כוח. כוח המבוסס לא רק על עוצמה צבאית, אם כי זו הכרחית, אלא גם על בהירות מוסרית. הבהירות לומר שטרור הוא טרור, ושעלינו תמיד להגן על החירות מפני הטרור. אנחנו פה כדי לומר שאין שום הצדקה לטרור, שלא נקבל אותו באף מקום, ושנלחם בו בכל מקום".

הכנס שיימשך עד ליום חמישי מתקיים בשיתוף פעולה הדוק עם השרה האמריקאית לביטחון המולדת קירסטן נילסן ובמעמד שרי ביטחון פנים ובעלי תפקידים בתחום מ-19 מדינות מרכזיות בזירה הבינלאומית. הוא נועד לשפר את התמודדות המדינות המשתתפות תוך חיזוק מעמדה של ישראל בעולם ומיצובה כמובילה בתחומים אלה.