נדב ארגמן בכנסת
נדב ארגמן בכנסת צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

ראש השב"כ נדב ארגמן השתתף היום (רביעי) בכנס שרי ביטחון הפנים בנושא "התמודדות וסיכול איומי טרור" הנערך בירושלים.

"שירות הביטחון הכללי מתמודד עם איומי טרור רבים ומגוונים", אמר ארגמן, "מפת האיומים והאתגרים מגוונת ופרוסה במספר זירות לא יציבות ומאתגרות".

הוא סיפר למשתתפים כי לצד איומי הטרור הממוסד, בלטה בשנים האחרונות תופעת "המפגע הבודד", הפועל לרוב מתוך חיקוי והשראה ופעמים רבות בעקבות השיח הקיצוני והמסית המתנהל ברשתות החברתיות. "שירות הביטחון הכללי ידע להתאים עצמו לאיום זה ולפעול באמצעים טכנולוגים, מודיעיניים ומבצעיים על מנת לאתר מפגעים אלו מבעוד מועד", אמר.

"אגרוף מחץ נגד הטרור מתאפשר ומצליח בזכות השילוב בין הון אנושי איכותי ומסור לבין טכנולוגיה מתקדמת ושיטות פעולה ייחודיות ומקצועיות".

ראש השב"כ הוסיף, "ההשקעה הרבה של שירות הביטחון הכללי בפיתוחים טכנולוגיים בעולמות ה- BIG DATA, מערכות לומדות ובינה מלאכותית, מייצרת קפיצת מדרגה משמעותית במעבר ממיצוי לחיזוי מודיעין לצורך סיכול כוונות ופיגועי טרור מבעוד מועד.

כארגון לומד, שילובי, מתקדם וטכנולוגי חרטנו על דגלנו את ערך השילוביות וערך החדשנות ואנו שמים דגש רב על שיתופי פעולה אסטרטגיים עם שותפינו בקהילייה, בארץ ובחו"ל, תעשיית ההיי-טק הישראלית וגופים אזרחיים אחרים. לצד זאת, שב"כ ממשיך בנחישות בעבודת סיכול הטרור הקלאסית, תוך הפעלת מגוון כלי האיסוף והסיכול שלו".

פעילות יחידת דובדבן למעצר המחבל דובר צה"ל

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו