בטיחות בדרכים
בטיחות בדרכיםistock

החופש הגדול כבר בפתח ואיתו מאות אלפי הילדים היוצאים לחופשה.

דווקא בימים אלו, כאשר הילדים מסתובבים שעות רבות בחוץ (ולא בבית הספר) וללא השגחת המבוגרים ומשמרות הזה"ב, חשוב להקפיד על מספר אמצעי בטיחות שיעזרו לנו לשמור על ביטחונם בדרכים ובכבישים. אז איך נשמור על הבטיחות בדרכים? אספנו עבורכם מספר הצעות:

התקנת מראות פנורמית בצמתים ויציאה מחניות:

פעמים רבות, יציאה מחנייה או פניות חדות בצמתים, ללא שדה ראייה, מהוות מקור לסכנה ממשית לפגיעה בהולכי רגל, רוכבי אופניים או רכבים אחרים. הסכנה גדלה בזמן החופש הגדול כאשר מדובר בילדים, שגובהם נמוך ולכן קשה יותר להבחין בהם, מסתובבים בדרכים בכל שעות היום. פתרון אפשרי להגדלת שדה הראייה במקרים כגון אלו, הוא התקנת מראה פנורמית, שבשל צורתה הייחודית, היא מסייעת לחשיפת "שטחים המתים" שלא נראים לולא השימוש בה, כך שאם חלילה יתפרץ ילד לכביש נוכל לראותו, לבלום בעת הצורך ולמנוע פגיעה מיותרת.

התקנת עמודי חסימה בקרבת גני שעשועים ומגרשי משחקים:

במקומות בהם הילדים משחקים ותשומת ליבם מרוכזת במשחק ולא ברכבים החולפים, רצוי לסמן ולתחום את אזור המשחק וליצור הפרדה ברורה בין השטח המיועד להולכי רגל ולכביש.

על אחת כמה וכמה כשמדובר בשבילים המובילים למקומות המפגש של הילדים, בהם קיימת סכנה גדולה עוד יותר של התפרצות הילדים לכביש וכן סטייה של כלי רכב לשבילי ההליכה, חשוב ליצור הפרדה וזאת על מנת להפנות את תשומת לב הנהגים לנקיטת משנה זהירות, נסיעה איטית יותר ובתשומת לב מלאה לילדים הנמצאים בקרבת המקום.

התקנת עמודי חסימה בשולי המדרכות ובמקומות בהם אסורה הכניסה לכלי רכב, תסייע בהגברת הבטיחות, בכך שתיצור הפרדה ברורה בין שולי המדרכה לכביש ובכך תקטין את סכנת התפרצותם של ילדים לכביש וכן תמנע כניסה של רכבים למקומות אסורים בהם ילדים משחקים.

התקנת שלטי לד סולאריים ושלטי "דמות" לסימון מדרכות ואזורי משחק

דרך נוספת להגברת המודעות לילדים בדרכים היא התקנת שלטים ותמרורים אשר מתריעים בפני הנהגים על סכנה וילדים המשחקים או חוצים את הדרך בקרבת המקום. התקנת השלטים מזכירה לנהגים לשמור על כללי הדרך ולנקוט במשנה זהירות. כיום ישנם שלטים "משוכללים" המגבירים את הבטיחות וזאת בזכות נראותם הגבוהה.

תמרורי לד סולאריים או חשמליים - הם תמרורים רגילים מלוח התמרורים המצוידים בנורות לד אשר מהבהבות ובכך משפרות את נראות התמרור בכל תנאי מזג אוויר וסביבה.

שלטי דמות - בצורת ילד ובגודל טבעי המדמים ילד הולך. שלטים אלו מגבירים את מודעות הנהגים לסביבה ולילדים הנמצאים בה.

הגברת המודעות לבטיחות בדרכים אצל הילדים והקפדה על כללי הזהירות הינה גורם משמעותי בהפחתת הסיכון לתאונה. למדו את ילדכם, ושננו איתם מספר כללים בודדים השווים זהב:

יש לחצות את הכביש אך ורק במעבר חצייה

ילד לא חוצה כביש לבד עד גיל 9

בעת חציית כביש יש להביט שמאלה, ימינה ושוב שמאלה

הליכה ומשחק בדרכים המיועדות להולכי רגל בלבד ולא בכבישים

למידע נוסף על המוצרים המפורטים בכתבה, כנסו לאתר https://asprod.co.il/ שיהיה לכולנו חופש נעים ובטוח