עימות בין ליברמן לועדת החוץ והביטחון

שניים מחברי הוועדה זועמים על השר, שהורה לנציגי הצבא שלא להתייצב לדיון בנושא המוגדר "ביטחוני ורגיש". גם יו"ר הכנסת התערב בנושא

ערוץ 7 , ל' בסיון תשע"ח

אביגדור ליברמן
אביגדור ליברמן
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

בעת האחרונה מתנהל עימות חריג במסגרתו מחרימה מערכת הביטחון דיונים סודיים בכנסת המתריעים על סיכון ביטחוני משמעותי, כך דווח הערב (רביעי) בחדשות 2.

על פי הדיווח, בארבעת החודשים האחרונים חברי הכנסת עפר שלח ועמר ברלב, העומדים בראש שתי ועדות משנה חשאיות של ועדת החוץ והביטחון של הכנסת, מביעים דאגה ממה שמוגדר "נושא בטחוני רגיש הנוגע למוכנות צה"ל למלחמה הבאה בחזית הצפונית".

שתי הוועדות מנסות באחרונה לזמן קצין בכיר וגורמים נוספים לדיון בנושא, אבל שר הביטחון הורה לצבא שלא להתייצב לדיון והסביר שהנושא עדיין נמצא בדיונים פנימיים.

ח"כ ברלב אף שלח מכתב ליו"ר הכנסת ובו התלונן על אי התייצבות הצבא לדיון בנושא הרגיש. יו"ר הכנסת אדלשטיין אף זימן בעקבות המכתב פגישה עם יו"ר ועדת החוץ והביטחון ח"כ אבי דיכטר ועם שר הביטחון ליברמן, אך לא יצא ממנה דבר.

משר הביטחון נמסר בתגובה: "ליברמן פועל על פי הנהלים הקיימים מאז ומעולם. ההדלפה שיוצאת מהמקום שאמור להיות קודש הקודשים של שומרי הסוד היא עוד סיבה לזהירות ששר הביטחון מחויב לנקוט".